Prezes szpitala – niektóre pielęgniarki zarabiały więcej od mnie.

2 min czytania
AktualnościNormy zatrudnieniaWynagrodzenia pielęgniarek
Prezes szpitala – niektóre pielęgniarki zarabiały więcej od mnie.

Wynagrodzenia pielęgniarek w opinii prezesa szpitala

Portal ekutno.pl informuje w dniu 29 marca 2022 roku o przebiegu Rady Powiatowej Kutna, na której poruszono kwestię norm zatrudnienia pielęgniarek. Pan prezes szpitala przedstawił także swoje stanowisko w sprawie wysokości wynagrodzeń pielęgniarek.

Na piątkowym wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Powiatu Kutnowskiego radny Platformy Obywatelskiej Artur Gierula pytał o szpitalne kadry.

– Ile jest pielęgniarek w szpitalu? – pytał radny. – Ile powinno być? Ile jest wakatów? Jeśli nie ma to dobrze. To samo poproszę, jeśli chodzi o lekarzy.

Radny Powiatu Kutna

– Jeśli chodzi o lekarzy to jesteśmy na takim poziomie, że nie potrzeba nam więcej, aczkolwiek pewne zmiany by się przydały. Mamy problem na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Doktor Margol odszedł ze szpitala, jeszcze nie mam siatki dyżurów na kwiecień na SORze, natomiast doktor Kozak, jeśli w ogóle, to kwiecień będzie ostatnim miesiącem kiedy pracuje. Będzie z naszego szpitala odchodził – odpowiedział prezes szpitala Artur Gur.

Prezes szpitala o normach zatrudnienia pielęgniarek

– Jeśli chodzi o pielęgniarki to na koniec 2021 było ich 169 etatowych na umowę o pracę i 56 na zlecenie, czyli to są panie które pracują kilka dni w tygodniu – mówił prezes. – Jest duże zapotrzebowanie na pielęgniarki. Przypomnę rozporządzenie ministra zdrowia, które mówi ile pielęgniarek przypada na jedno łóżko podaje 0,8 pielęgniarki.

Nie jesteśmy w stanie tego w żadnym razie spełnić, mamy o wiele mniej pielęgniarek. Na razie ten współczynnik “pielęgniarka na łóżko” mówiąc brzydko, jest zawieszony.

Prezes szpitala w Kutnie

Nie jest to problem jedynie Kutna, to ogólnopolski problem. Pozytywne jest to, że pielęgniarki dostały moim zdaniem dość znaczne podwyżki w zeszłym roku, i teraz będzie następna fala podwyżek. Myślę, że z odejściem pielęgniarek nie będzie problemu. Był na początku pandemii COVID kiedy odeszło na emeryturę 20 pań. Pacjent ma opiekę i dajemy radę.

Prezes szpitala – niektóre pielęgniarki zarabiają więcej ode mnie

– Jakie to podwyżki, 30, 50 %? – spytał radny Gierula.

– Pytanie jest dość ogólne, bo kto to jest pielęgniarka? Czy po szkole, czy z licencjatem, czy oddziałowa, pielęgniarki są różne. Koniec roku 2020 zarabiały one 4 tys. zł, koniec 2021 – 6,2 tys. zł brutto bez dodatków covidowych. Z dodatkami covidowymi zarabiały bardzo dobre pieniądze, niektóre więcej ode mnie – powiedział prezes Gur.

źródło: ekutno.pl – redaktor Ola Rzadkiewicz

Śródtytuły oraz linki pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 22

Bądź pierwszym, który oceni wpis

306 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki wspominają pochody majowe. Zobacz zdjęcia.

2 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek z Liceum Medycznego Jak w piosence Varius Manx “I wtedy przyszedł maj…”, a wraz z nim dla wielu pielęgniarek i…
Aktualności

"Przyszłe Położne" proszą o pomoc położne i pielęgniarki.

1 min czytania
Wpływ pandemii na pracowników ochrony zdrowia Szanowni Państwo, Studenci SKN Przyszłe Położne oraz pracownicy Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo – Ginekologicznego wraz Zakładem Badań…
AktualnościNowa siatka płac

Minister docenił pielęgniarki. Zarobią mniej niż panie w administracji.

2 min czytania
Pielęgniarki i położne w nowej siatce płac Minister zdrowia w szczególny sposób podziękował Radzie Ministrów za przyjęcie projektu ustawy o minimalnych wynagrodzeniach…
Komentarze
×
Aktualności

Ciśnieniomierz dla seniora - jakie są rodzaje?