Prezydent Duda zakpił z 67-letnich pielęgniarek.

1 min czytania
Aktualności
Prezydent Duda zakpił z 67-letnich pielęgniarek.

Prezydent żartowniś o pielęgniarkach

W dniu 26 maja 2022 roku odbył się 30. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ “Solidarność”. W uroczystej części zjazdu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jacek Sasin a także minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W tym doborowym towarzystwie pan prezydent opowiedział dowcip.

Gdy byłem w Sejmie, przypomniał mi się taki plakat skierowany do ówczesnego premiera Donalda Tuska: Panie premierze, czy chciałby pan, żeby cewnik zakładała pani 67-letnia pielęgniarka.

Prezydent RP Andrzej Duda

Po powyższych słowach wśród delegatów wybuchł śmiech oraz oklaski.

Pan prezydent dopowiedział:

Pamiętam, że wtedy pomyślałem sobie, miałem wtedy 40 lat – chyba nie całe, cholera. Ale dzisiaj mam 50 lat i mam poważny problem, żeby nawlec sznurówki bez okularów.

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Pan prezydent rozbawił delegatów żenującym żarcikiem, odzierając z godności zawodowej pielęgniarki. Spieszymy donieść, że prawie 9 tys. pielęgniarek, wieku 67 lat i więcej, jest czynnych zawodowo. Natomiast 46 tys. osiągnęło wiek emerytalny i nadal wykonuje praktykę zawodową.

Warto również podkreślić, że decydenci wobec katastrofalnego braku pielęgniarek zastanawiają się w jaki sposób zachęcić pielęgniarki do dalszej pracy mimo osiągnięcia wieku emerytalnego.

Z dużym zaskoczeniem przyjmujemy informację, że pan prezydent ma poważny problem, żeby nawlec sznurówki bez okularów. Powyższa okoliczność może wiele wyjaśniać, dlaczego podpisuje pan ustawy, które deprecjonują zawód pielęgniarki w Polsce. Bez okularów.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 87

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7450 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Poseł: "My gadamy o grupach pielęgniarek, nie mając o tym pojęcia".