Przyszłe polskie pielęgniarki poleciały do USA. Zdjęcia.

1 min czytania
Aktualności
Przyszłe polskie pielęgniarki poleciały do USA. Zdjęcia.

Edukacja przyszłych pielęgniarek

Studenci kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku na przełomie marca/kwietnia polecieli do Stanów Zjednoczonych. Przyszłe pielęgniarki odwiedziły partnerską uczelnię w mieście York (stan Pensylwania) w USA. 

Kształcenie pielęgniarek w USA

Jak informuje uczelnia celem wizyty było rozwijanie współpracy z uczelnią partnerską w Stanach Zjednoczonych w zakresie kształcenia pielęgniarek. Studenci oraz nauczyciele wzięli udział m.in. w zajęciach z symulacji medycznej, szkolenia z zakresu tamowania krwotoków, wykładach poświęconych porównaniu kształcenia zawodowego pielęgniarek w Polsce i w USA. W czasie wizyty polska delegacja miała okazję zapoznać się z rozległym kampusem uczelni w York, infrastrukturą podmiotów leczniczych, w których prowadzone jest kształcenie studentów kierunku pielęgniarstwo. Wyjazd odbył się w ramach programu szkoleniowego Erasmus+. 

Różnice w kształceniu pielęgniarek

Poniżej wypowiedź Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PANS we Włocławek, która zauważa różnice w systemie kształcenia studentów w Stanach Zjednoczonych i Polsce.

Studia licencjackie w USA na kierunku pielęgniarstwo trwają cztery lata, a magisterskie dwa lata. Warte podkreślenia są jednak spójne elementy procesu kształcenia. W partnerskiej uczelni w York, podobnie jak w PANS we Włocławku, kładzie się szczególny nacisk na rozwój kompetencji studentów wynikających z praktycznego profilu kształcenia.

Beata Haor, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PANS Włocławek

Fotorelacja

Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu polskich przyszłych pielęgniarek do USA.

Zdjęcia: PANS Włocławek

Informacje oraz zdjęcia: pans.wloclawek.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

426 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze