Przyszłe polskie pielęgniarki poleciały do USA. Zdjęcia.

1 min czytania
Aktualności
Przyszłe polskie pielęgniarki poleciały do USA. Zdjęcia.

Edukacja przyszłych pielęgniarek

Studenci kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku na przełomie marca/kwietnia polecieli do Stanów Zjednoczonych. Przyszłe pielęgniarki odwiedziły partnerską uczelnię w mieście York (stan Pensylwania) w USA. 

Kształcenie pielęgniarek w USA

Jak informuje uczelnia celem wizyty było rozwijanie współpracy z uczelnią partnerską w Stanach Zjednoczonych w zakresie kształcenia pielęgniarek. Studenci oraz nauczyciele wzięli udział m.in. w zajęciach z symulacji medycznej, szkolenia z zakresu tamowania krwotoków, wykładach poświęconych porównaniu kształcenia zawodowego pielęgniarek w Polsce i w USA. W czasie wizyty polska delegacja miała okazję zapoznać się z rozległym kampusem uczelni w York, infrastrukturą podmiotów leczniczych, w których prowadzone jest kształcenie studentów kierunku pielęgniarstwo. Wyjazd odbył się w ramach programu szkoleniowego Erasmus+. 

Różnice w kształceniu pielęgniarek

Poniżej wypowiedź Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PANS we Włocławek, która zauważa różnice w systemie kształcenia studentów w Stanach Zjednoczonych i Polsce.

Studia licencjackie w USA na kierunku pielęgniarstwo trwają cztery lata, a magisterskie dwa lata. Warte podkreślenia są jednak spójne elementy procesu kształcenia. W partnerskiej uczelni w York, podobnie jak w PANS we Włocławku, kładzie się szczególny nacisk na rozwój kompetencji studentów wynikających z praktycznego profilu kształcenia.

Beata Haor, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PANS Włocławek

Fotorelacja

Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu polskich przyszłych pielęgniarek do USA.

Zdjęcia: PANS Włocławek

Informacje oraz zdjęcia: pans.wloclawek.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

579 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Obuwie medyczne dla pielęgniarek: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2 min czytania
Jeśli jesteś pielęgniarką, z pewnością wiesz, jak wielogodzinne dyżury potrafią dać się we znaki kręgosłupowi i nogom. Aby zapewnić sobie komfort nawet…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki: wzór pozwu o odszkodowanie.

2 min czytania
Pielęgniarka pozywająca pracodawcę o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu w pozwie musi uwzględnić jeszcze jedną ważną sprawę… W związku z licznymi…
Aktualności

Izby pielęgniarek – wynagrodzenia działaczy w maju 2024 roku.

1 min czytania
Wysokość zarobków w izbach pielęgniarek szokuje środowisko pielęgniarskie… Personel pielęgniarski jest zbulwersowany wysokością zarobków osób pełniących funkcje w izbach pielęgniarek. W artykule…
Komentarze