Radziwiłł wymyślił obowiązkowe szkolenia. Komentarz na Portalu: "Minister nie ma racji i ma rację – my to wszystko wiemy, ale nieustannie "nadstawiamy głowy".

2 min czytania
AktualnościRadziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek.
Radziwiłł wymyślił obowiązkowe szkolenia. Komentarz na Portalu: "Minister nie ma racji i ma rację – my to wszystko wiemy, ale nieustannie "nadstawiamy głowy".

       

 

28 sierpnia 2016 roku – Radziwiłł nakazuje do końca 2016 roku przeszkolić wszystkie pielęgniarki i położne z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane – to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

28 sierpnia 2016 roku – Zobacz wytyczne konsultanta krajowego w zakresie organizacji szkoleń, które Radziwiłł nakazał odbyć wszystkim pielęgniarkom i położnym z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane – to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

29 sierpnia 2016 – Pielęgniarka napisała komentarz do pomysłu Radziwiłła aby przeszkolić wszystkie polskie pielęgniarki z zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy: "Przepraszam, ale według mnie jest to ewidentne zniesławienie naszej grupy zawodowej…".

 

"Minister nie ma racji i ma rację – my to wszystko wiemy, ale nieustannie "nadstawiamy głowy". Nam jest potrzebne szkolenie z asertywności! My nie chcemy wojny z innymi grupami zawodowymi, jeśli oni tak to będą odbierać – trudno. Proszę wszystkich – pielęgniarki, pielęgniarzy – zacznijmy mówić: nie! Zdobądźmy się na odwagę przestrzegania zasad, a nie – w imię dobra pacjenta i dobrej współpracy z innymi – wciąż narażajmy siebie. Tylko my sami możemy to zmienić. Zacznijmy wszyscy razem – od jutra: mamy wpis – wykonujemy, nie – czekamy; wszystkie opóźnienia, braki reakcji itp. wpisujmy w raporty, zgłaszajmy oddziałowym, naczelnym, kierownikom oddziałów, dyrektorom – aż do skutku. Wpisujmy wszystkie braki kadrowe – jest nas za mało na dyżurze, piszemy: "nie jesteśmy w stanie pracować za trzy osoby i ponosić za to odpowiedzialności"! Kolejna sprawa – szkoły, kursy, szkolenia – opamiętajcie się, nie zgadzajcie się na fikcję, za tym idą ogromne pieniądze. Tak się nie da: wykłady – w połowie fikcja, praktyki – jeszcze gorsza fikcja, szkolący potrafią nie przyjść na wykłady lub spóźnić się 2 godziny – totalny brak szacunku. Ale to my godzimy się na zapłatę za tę fikcję, jednostki organizujące i nadzorujące również. Powiedzmy wreszcie: nie! Płacę – wymagam, wymaga dyrekcja – niech nas oddelegują. A my – robimy to we własnym czasie wolnym, często za własne pieniądze – w imię czego? Sami pozwalamy na takie traktowanie. Proszę – obudźmy się – jest nas dużo – w naszej jedności siła. Od jutra przestrzegajmy zasad! Trzymam kciuki za nas wszystkich".

Komentarz na Portalu pielegniarki.info.pl 

Więcej informacji w sprawie: Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek

 

 
                                              *Kliknij po więcej informacji 
 
 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7244 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Sejm - świadczenie pieniężne dla pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki – dyskusja w sejmie o dodatkach Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 8 grudnia 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Panie Marszałku! Wysoka…
AktualnościZakażone pielęgniarki

Zakażone pielęgniarki - najnowsze dane ministerstwa.

1 min czytania
Bieżące informacje o zakażonych pielęgniarkach Ministerstwo zdrowia udostępniło nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem personelu medycznego od początku pandemii do 6 grudnia 2021…
Aktualności

Zachęty dla pielęgniarek w wieku emerytalnym.

3 min czytania
Zespół Trójstronny o pielęgniarkach i położnych Jak zwiększyć wykorzystanie potencjału zawodowego pielęgniarek i położnych w obszarze obowiązujących rozwiązań prawnych – to główny przedmiot…
Komentarze