Ratunek dla zdrowia i życia osoby przewlekle chorej.

2 min czytania
Aktualności
Ratunek dla zdrowia i życia osoby przewlekle chorej.

Opiekunowie osób starszych, przewlekle chorych, cierpiących na Alzheimera, demencję, czy chorobę Parkinsona doskonale wiedzą, jak ciężka bywa codzienna dbałość o komfort i zdrowie bliskiego. Niewiele czasu dla siebie, zaniedbane inne obowiązki, zmęczenie, a w końcu wypalenie mocno dają o sobie znać. Tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieje prosty sposób na to, aby tę opiekę nie tylko sobie ułatwić, ale przede wszystkim jeszcze lepiej zadbać o komfort starszej osoby. Dowodem na to są opaski Locon Life i Locon Life Plus ze sklepu www.bezpiecznarodzina.pl zapewniające stały monitoring zdrowia. Urządzenia te służą do wykonywania codziennych, także zdalnych pomiarów, oraz, co istotne, mogą uratować zdrowie, a nawet życie osoby przewlekle chorej! 

opaska życia

Jak działa monitoring zdrowia?

Obie opaski SOS działają z polską aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą opiekun pobiera na swój telefon. Urządzenia umożliwiają zdalne lokalizowanie 24/7 i wykonanie pomiaru ciśnienia, pulsu, saturacji i temperatury (wynik można zobaczyć w aplikacji), a dodatkowo, senior, dzięki zegarkowi Locon Life Plus, może wykonać te badania również samodzielnie. Korzyścią monitoringu zdrowia jest stała obserwacja stanu zdrowia chorego, niezależnie, czy przebywa on w domu, jest na spacerze, w szpitalu, czy odbywa sesję rehabilitacyjną. 

Opaski, które mogą uratować zdrowie i życie chorego

Opaski SOS Locon Life i Locon Life Plus posiadają wbudowany czujnik upadku oraz alarmowy przycisk SOS, którego chory może użyć w momencie, kiedy źle się poczuje, zasłabnie, czy ulegnie wypadkowi. Powiadomienia o niebezpieczeństwie pojawiają się na telefonie opiekuna w zaledwie 3 sekundy! Kiedy o zdrowiu, życiu i bezpieczeństwie Twojego bliskiego decyduje każda minuta, czas dotarcia do chorego jest absolutnie kluczowy!

Opaska z wbudowanym telefonem do stałego kontaktu

Twój bliski nie jest w stanie korzystać z telefonu komórkowego? Może nie jest przekonany do jego działania, a obsługa nowoczesnego urządzenia jest dla niego zbyt trudna? Tutaj opaski również będą doskonałym rozwiązaniem. Posiadają one wbudowaną kartę SIM (do której nie podpisujesz dodatkowej umowy) i wykonują oraz odbierają połączenia telefoniczne, dlatego jesteś z chorym w stałym kontakcie. Jeżeli zależy Ci na spokoju i bezpieczeństwie osoby przewlekle chorej, innowacyjne opaski Locon sprawdzą się idealnie!

Opaska SOS z funkcją lokalizacji GPS i Zdalnym Monitoringiem Zdrowia dla Seniora

Nie czekaj aż wydarzy się coś złego! Zabezpiecz bliskich, których kochasz! Osoby starsze są szczególnie narażone na choroby grożące przedwczesną śmiercią. Warto monitorować stan ich zdrowia i reagować odpowiednio szybko, żeby zapobiec ewentualnej tragedii.

Opaska GPS dla seniora to idealne rozwiązanie, które seniorowi zapewni komfort i poczucie bezpieczeństwa, a jego najbliższym pewność, że jest pod odpowiednią opieką.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1102 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla dwóch pielęgniarek. Do 110 zł brutto/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Ośrodek Medical Concierge Centrum Medyczne prowadzi badania kliniczne II i III fazy. Aktualnie ośrodek poszukuje do pracy dwóch…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2026 r.

1 min czytania
Propozycja Ministerstwa Zdrowia w sprawie wynagrodzeń zasadniczych personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku W artykule zamieszczonym w lipcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
Komentarze
×
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka niesłusznie zwolniona z pracy.