Relokacja i praca pielęgniarki w Anglii – część 1

5 min czytania
Aktualności
Relokacja i praca pielęgniarki w Anglii – część 1

 

 

Poniższy artykuł pochodzi z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Nakład 90 tysięcy egzemplarzy!

 

 

 

 


 

 

Relokacja i praca pielęgniarki w Anglii

 część 1

 

 

Wyjazd do pracy za granicę to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Wymaga odwagi i determinacji, a kandydatom nasuwają się liczne pytania. W tym artykule, a także w następnych, postaramy się odpowiedzieć na wiele kluczowych pytań oraz udzielić jak najbardziej szczegółowych informacji. NEU Professionals to międzynarodowa firma o ugruntowanej pozycji na rynku pracy, poszukująca wykwalifikowanych pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy chcieliby podjąć pracę w Wielkiej Brytanii. Naszymi klientami są publiczne szpitale NHS oraz domy opieki, pielęgnacji i rehabilitacji, głównie w południowej części Anglii. Celem naszej firmy jest skojarzenie naszych klientów z kandydatami oraz zapewnienie przyszłym pracownikom lepszej ścieżki kariery na terenie Wielkiej Brytanii.

Czy mój angielski jest wystarczająco dobry?

Każdy z naszych kandydatów otrzymuje od nas pełne wsparcie i jest zachęcany do podjęcia nauki języka angielskiego, także na kursach. Ważna jest informacja, iż rekrutujemy głównie do szpitali i domów opieki na południu Anglii, gdzie akcent jest dużo łagodniejszy i łatwiejszy do zrozumienia.

Jeżeli Twój poziom języka angielskiego jest początkujący / podstawowy (A1/A2), zachęcamy Cię do poszerzania swoich umiejętności. Jesteśmy w stanie polecić zarówno kursy językowe, jak i podręczniki, które pomogą w skutecznej nauce. Jeżeli natomiast Twój angielski jest średnio zaawansowany (B1), zaproponujemy Ci dwie możliwości. Pierwsza opcja to praca w domu opieki na stanowisku opiekuna/opiekunki przez mniej więcej 3 miesiące, a później przez 12 miesięcy jako pielęgniarz/pielęgniarka. Po tym okresie zaproponujemy kandydatowi posadę w szpitalu NHS. Druga opcja to intensywne przygotowanie z NEU Professionals i samodzielna praktyka w domu w celu podszlifowania Twoich umiejętności językowych do poziomu wyższego średnio-zaawansowanego (B2), a następnie rozmowa kwalifikacyjna ze szpitalem. Solidny poziom B2, a także poziomy zaawansowane (C1/C2), od razu kwalifikują kandydata na rozmowę kwalifikacyjną ze szpitalem, chyba że dany kandydat wyraża chęć pracy w domu opieki.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim nasi kandydaci nie ponoszą żadnych opłat, a wszystkie proponowane umowy są podpisywane bezpośrednio z pracodawcą na czas nieokreślony. Dostarczamy najlepsze oferty pracy, dostosowane do oczekiwań i potrzeb naszych kandydatów. Wycofanie się z procesu rekrutacji nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji finansowych, a naszym celem jest umożliwienie profesjonalnej ścieżki kariery na międzynarodowym poziomie. Jak wygląda proces rekrutacji? 

Krok 1. Rozpoczynasz rejestrację w NMC (Nursing and Midwifery Council – angielski odpowiednik polskiej Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych). www.nmc-uk.org W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą przy wypełnianiu dokumentów.

Krok 2. Wysyłasz nam swoje CV w języku angielskim (wskazówki i wzory CV znajdziesz na naszej stronie internetowej www.neuprofessionals. com lub otrzymasz poprzez e-mail). Manager na terenie Polski kontaktuje się z Tobą, aby zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwania oraz udzielić jak najlepszej porady i zaproponować najodpowiedniejszą ofertę.

Krok 3. Wstępna rozmowa przez Skype’a (ocena poziomu znajomości języka angielskiego).

Krok 4. Test online, składający się z trzech komponentów (przeliczanie leków, krótki opis obrazka, sporządzenie planu opieki) – służymy materiałami przygotowawczymi.

Krok 5. Rozmowa kwalifikacyjna z przyszłym pracodawcą.

Krok 6. Zebranie potrzebnych dokumentów (referencje oraz inne dokumenty wymagane przez dany szpital).

Proces rekrutacyjny może wydawać się długi i skomplikowany, jednak warto pamiętać, iż jego zadaniem jest uchronienie kandydata przed ewentualnym rozczarowaniem związanym z jego odmiennymi/błędnymi oczekiwaniami.

Z pomocą NEU Professionals proces ten stanie się bardziej zrozumiały i mniej przerażający. Jesteśmy w stanie przygotować naszych kandydatów do każdej rozmowy. Pomimo że każdy pracodawca jest inny i można próbować „oszukać system” oraz pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną, to taka droga nie gwarantuje sukcesu ani w pracy, ani w bardziej zaawansowanych relacjach z pacjentami czy zespołem szpitalnym. Nie warto jednak zrażać się niepowodzeniem, czy też rezygnować już po pierwszej, nieudanej rozmowie kwalifikacyjnej. Każde tego typu doświadczenie nasuwa wiele wniosków oraz zwraca naszą uwagę na to, co należy poprawić. Następnie można próbować swoich sił jeszcze raz.

Rola pielęgniarki i jej osobowości.

W Wielkiej Brytanii osoba zatrudniona jest najważniejsza. Jej wiedza, zaangażowanie, a przede wszystkim osobowość są doceniane przez zagranicznych pracodawców. Warto pamiętać, iż pracodawca w Anglii stawia na rozwój swoich pracowników, udzielając im przy tym pełnego wsparcia. Najważniejsze pytanie, jakie zadają sobie menedżerowie podczas procesu rekrutacji to: „Czy chciałbym/chciałabym, aby ta osoba zajmowała się moją mamą lub moim tatą w szpitalu?” Szukamy więc osób pełnych empatii i zrozumienia, gotowych wspierać swoich pacjentów, gdy czują się niekomfortowo i samotnie.

Opinie, rekomendacje:

„Ogólnopolskie Stowarzyszenie Instrumentariuszekod 2013 roku współpracuje z Firmą NEU Professionals Limited, która wspiera działalność stowarzyszenia na rzecz rozwoju pielęgniarstwa operacyjnego w Polsce. W roku 2014 aktywnie uczestniczyła w organizacji naszej konferencji >Europejskie pielęgniarstwo operacyjne – kształcenie, kompetencje, formy zatrudnienia<. Firma zapewniła nam wykładowców z Wielkiej Brytanii, którzy przedstawili system kształcenia pielęgniarek operacyjnych, organizację pracy oraz działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa operowanego pacjenta.” – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek mgr Barbara Dąbrowska.

Więcej opinii na http://www.neuprofessionals.com/testimonials/ lub Facebook’u
https://www.facebook.com/ NEUProfessionalsPL

W następnym artykule przybliżymy następujące tematy:

• Proces rekrutacyjny po rozmowie kwalifikacyjnej • Pierwsze dni i miesiące w Anglii. Czego możemy się spodziewać i jak wygląda przygotowanie do pracy? • System płac i benefitów NHS.

Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i sugestie odnośnie omawianych przez nas tematów. Jeżeli nasuwa Ci się jakiś pomysł lub pytanie, napisz do nas lub skontaktuj się z naszym przedstawicielem! [email protected] lub tel. 0048 515129 530

 

Zobacz także:

Relokacja i praca pielęgniarki w Anglii – część 2

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8228 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka na kolonii przeżyła horror.

7 min czytania
Pielęgniarka została zatrudniona na koloniach… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty wyroku sądowego, który zapadł w Sądzie Okręgowym. Kolejny fragment…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - 99% głosujących uważa, że jest to naruszenie zasad współżycia społecznego.

1 min czytania
Pielęgniarki o wynagrodzeniach w izbie pielęgniarek… Głośnym echem w środowisku personelu pielęgniarskiego odbiła się informacja przekazana przez Redakcję Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarkom napluto w twarz a OZZPiP siada do rozmów...

1 min czytania
Krytycznym okiem W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, w artykule na stronie 2 piszemy o obietnicach wyborczych Koalicji 15 października….
Komentarze