Rośnie liczba zakażonych i zmarłych pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Rośnie liczba zakażonych i zmarłych pielęgniarek i położnych.


Pielęgniarki narażone na zakażenie

Od 4 marca, kiedy to dowiedzieliśmy się o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce minęło już ponad 9 miesięcy. Personel medyczny to grupa bardzo narażona na kontakt z COVID-19, dlatego liczba zakażeń ciągle rośnie.

Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Poprzednie dane, dotyczące okresu do 1 grudnia wskazywały na 40 669 zakażonych pielęgniarek. Niestety liczba ciągle rośnie… Ministerstwo podało kolejne dane dotyczące zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 u personelu medycznego od początku pandemii do 15 grudnia. Statystyki prezentują się następująco:

• 45 612 pielęgniarek

• 17 824 lekarzy

• 4 218 położnych

• 2 742 ratowników medycznych

• 1 845 farmaceutów

• 1 610 dentystów

• 1 389 diagnostów

Z powyższych danych wynika, że w ciągu 14 dni (od 1 grudnia – do 15 grudnia) doszło do prawie 5 tys. kolejnych zakażeń wśród pielęgniarek.

Źródłem powyższych danych jest rejestr EWP testy.

Zmarłe pielęgniarki i położne

Koronawirus przyczynił się także do śmierci pielęgniarek i położnych. Na dzień 15 grudnia zmarło 44 pielęgniarek i 4 położne. Dane o zgonach obejmują te stwierdzone w trakcie hospitalizacji.

Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze