Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych – od stycznia wyższe składki członkowskie i wynagrodzenie przewodniczących okręgowych izb pielęgniarek i położnych do 11 tysięcy złotych. I prezesa Naczelnej Izby PiP do ponad 13 tysięcy złotych

1 min czytania
Aktualności

 

Od pierwszego stycznia 2010 roku wyższe składki na rzecz samorządu od osób prowadzących indywidualną praktykę. Z 16,60 zł do 17,30 zł.

Równocześnie zwiększeniu ulegają wynagrodzenia przewodniczących, sekretarzy i skarbników okręgowych rad pielęgniarek i położnych. Wynagrodzenia te są powiązane ze średnim wynagrodzeniem w sektorze przedsiębiorstw.

I tak wynagrodzenie brutto przewodniczacej izby wzrasta do 10 956 zł. Natomiast prezesa Naczelnej Izby PiP do 13 147 zł.

 

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

12 stycznia 2009 rokuRzecznik Praw Obywatelskich złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z ustawą zasadniczą przepisów 22 ustaw, w tym o samorządzie pielęgniarek i położnych. Rzecznik kwestionuje prawny obowiązek przynależności do kilkunastu samorządów zawodowych. 35 KOMENTARZY.

Zobacz także artykuł w powyższej sprawie w Gazecie Pielęgniarki i Położnej Nr 7 – pt. Niekonstytucyjna obowiązkowa  przynależność do izb pielęgniarskich? 28 KOMENTARZY.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7694 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze