Senator do ministra zdrowia: powstało wiele pytań dotyczących składu osobowego zespołów ratownictwa medycznego.

1 min czytania
Aktualności

Oświadczenie skierowane do ministra zdrowia Zbigniewa Religi

W związku z wejściem  w życie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym powstało wiele pytań dotyczących składu osobowego zespołów ratownictwa medycznego.

Dołączam wystąpienie z prośbą o interwencję w wyżej wymienionej sprawie, skierowane do mnie pracowników pogotowia ratunkowego w Gorlicach.

Serdecznie proszę Pana Ministra o pisemne udzielenie mi odpowiedzi w tej sprawie.

Z poważaniem
senator Stanisław Kogut

Komentarz redakcji Portalu Pielegniarek i Położnych

Tą sprawę opisałem szczegółowo w numerze trzecim, bezpłatnej Gazety Pielęgniarki i Położnej na stronie 12 . Cały numer można przeczytać on-line tutaj. Można również zamówić wysłanie Gazety do swojego szpitala. Koszt wysyłki ponosi redakcja Gazety.

Należy dodać, że w całej tej sprawie dziwne jest stanowisko NFZ. Skoro ustawa daje dowolność co do składu osobowego zespołów wyjazdowych do 31 grudnia 2010 roku, to dlaczego NFZ, Zarządzeniem Nr 98/2006
z dnia 27 października 2006 r. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie przyjęcia "Szczegółowych materiałów informacyjnych o przedmiocie postępowania w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz o realizacji i finansowaniu umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: pomoc doraźna i transport sanitarny" okreslił swoje wymogi co do składu osobowego zespołów wyjazdowych. Nie są one tożsame z wymogami ustawy o państwowym ratownictwie medycznym.

Stąd , moim zdaniem całe zamieszanie. Pytanie senatora zasadne. Poczekajmy na odpowiedź.

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7698 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.

1 min czytania
Torby na zakupy, do pracy W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy kilak wzorów toreb bawełnianych. Są one dedykowane pielęgniarkom i położnym….
Aktualności

Izby pielęgniarek – czas skończyć z patologią. Rzecz o zarobkach i składkach.

1 min czytania
Pielęgniarka o zarobkach w izbach pielęgniarek i składkach ściąganych przez izby Witam Serdecznie. w środowisku pielęgniarek tematem numer jeden są obecne problemy…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Związek pielęgniarek - wyższa grupa od razu po podniesieniu kwalifikacji.

3 min czytania
Związek pielęgniarek o wynagrodzeniu w kontekście podnoszenia kwalifikacji zawodowych W projekcie ustawy autorstwa pani Krystyny Ptok skierowanej do sejmu napisano: 4. „Podmiot…
Komentarze