Senator pielęgniarka Janina Fetlińska postuluje do ministra zdrowia o przedłużenie studiów na kierunku pielęgniarstwo do ośmiu semestrów!

1 min czytania
Aktualności

Pani Senator – pielęgniarka postuluje:

1. Wydłużenie czasu kształcenia na kierunku pielegniarstwo do 8 semestrów,

2. Zakaz kształcenia na kierunku pielęgniarstwo na studiach zaocznych.

Swoje stanowisko argumentuje zasadami higieny pracy umysłowej, rzetelnością studiowania, brakiem samokształcenia, przyjmowaniem absolwentów szkół średnich po maturze na zaoczne studia pielegniarstwo.

Zaskakujace jest to, że podnosząc kwestię jakości nauczania na kierunku pielęgniarstwo Pani senator jednocześnie wnioskuje o obniżenie minimum kadrowego dla szkół kształcących na kierunku pielęgniarstwo.

Mariusz Mielcarek

Zapraszam do skomentowania w/w wniosków oraz do dyskusji na forum w dziale studia pielęgniarstwo / czas kształcenia.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8177 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka zaprowadziła pacjentkę do RTG. Sama wróciła na oddział. Chora straciła przytomność. Jak sąd ocenił postępowanie pielęgniarki?

7 min czytania
Sąd ocenił postępowanie pielęgniarki… Publikujemy wyrok sądu w sprawie, która mogła dotyczyć każdej z pielęgniarek lub położnej. Na końcu artykułu można odnieść…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 tys. złotych netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowopowstająca prywatna klinika medyczna poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Miejsce pracy : Częstochowa Wynagrodzenie: 10 000 netto /miesięcznie…
Komentarze