Skarga pielęgniarki do Ministerstwa Zdrowia.

2 min czytania
Aktualności

 

 

Ministerstwo Zdrowia

Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg

Wydział Skarg i Wniosków

Szanowni Państwo,

Mój list jest skargą na działalność Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, która w ostatnich protestach pracowników Ochrony Zdrowia nie zajęła i nie zajmuje nadal oficjalnego stanowiska na temat sytuacji zawodowej i bytowej reprezentowanej przez siebie grupy zawodowej.

Nie będę w tym miejscu mówić o roli jaką pielęgniarki i położne pełnią w zaspokajaniu potrzeb zdrowotnych polskiego społeczeństwa- mówiono o tym już wiele razy.

Chciałabym skupić się na konkretnych zarzutach.

Zadaniem samorządu jest bowiem integrowanie środowiska pielęgniarek i położnych, obrona godności zawodowej pielęgniarek i położnych oraz m.in. reprezentowanie i ochrona zawodu pielęgniarki i położnej. Dla nas, pielęgniarek pracujących ciężko i ofiarnie przy łóżku chorego, istotne jest wsparcie mentalne i podkreślanie znaczenia zawodu dla funkcjonowania Ochrony Zdrowia. Paradoksem tej sytuacji jest fakt, że przedstawicieli naszego samorządu zawodowego nie widać w mediach a protestujące pielęgniarki zostawione są same sobie. Najlepszym tego wykładnikiem jest fakt że piszę bezpośrednio do Ministerstwa Zdrowia.

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych powinna również negocjować warunki płacowe zatrudnianych pielęgniarek, warunki pracy i minimalne normy zatrudnienia. Jak dotąd nie ma przedstawicieli Izb w komisjach przyznających podwyżki w zakładach opieki zdrowotnej a minimalne normy zatrudnienia pielęgniarek w zakładach opieki zdrowotnej nie istnieją.

Pielęgniarki i Położne są rozgoryczone zachowaniem się – a raczej jego brakiem- przedstawicieli Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Pracę ich oceniają bardzo krytycznie i nie traktują jako sprzymierzeńców ale jak wrogów.

Szanowni Państwo, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych zaniedbuje swoje obowiązki! Jest to jaskrawie widoczne tym bardziej, że zarobki pielęgniarek i położnych pracujących przy łóżkach chorych i pielęgniarek i położnych pracujących jako przedstawiciele samorządu zawodowego są biegunowo różne! Zastanawia mnie, czy etyka zawodowa pozwala przedstawicielom naszego samorządu na taki lekceważący stosunek do swoich członków.

Szanowni Państwo, mam nadzieję, że zainteresujecie się moim listem, byłoby mi miło, gdyby zechcieli Państwo na ten list odpowiedzieć.

Pozostaję z szacunkiem

 

Imię i Nazwisko autorki skargi

do wiadomości redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7690 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Ponad 1000 pielęgniarek zaprotestowało.

2 min czytania
Pielęgniarki przeciwne zapisom ustawy opracowanej przez związek pielęgniarek 20 marca 2023 roku to 9 dzień zbierania podpisów pod petycją do pani Krystyny…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 4 988 PLN. Liczne bonusy.

2 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Miejsce pracy: Czerwony Bór Zakres obowiązków: Świadczenie opieki medycznej osadzonym w Zakładzie Karnym. Rodzaj umowy: Mianowanie Warunki świadczenia…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Informator dla pielęgniarek - Jak uzyskać odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

1 min czytania
Odszkodowania dla pielęgniarek za nierówne traktowanie w zatrudnieniu Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w związku z bardzo dużym zainteresowaniem w sprawie…
Komentarze