Sorry, takie mamy porozumienie pielęgniarek w czepkach z ministrem.

1 min czytania
AktualnościPorozumienie pań w czepkach z ministrem 2018
Sorry, takie mamy porozumienie pielęgniarek w czepkach z ministrem.


Sorry, takie mamy porozumienie

pielęgniarek w czepkach z ministrem

W związku z docierającymi do nas sygnałami o rozbieżnościach w realizacji porozumienia dotyczącego wzrostu wynagrodzenia zasadniczego dnia 14.11.2018 r. zostało zwołane nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Krajowego.

Przed posiedzeniem przeprowadzono analizę w naszych organizacjach na terenie całego kraju, na podstawie której prowadzono na Zarządzie rozmowy z Ministrem Zdrowia i skierowano pismo z uwagami.

W treści zgłoszone zostały cztery główne problemy:

  • Podnoszenie wynagrodzeń tylko na czas określony i tylko o minimalną kwotę tj. do wysokości 1100 zł.
  • Zaniechanie procedury uzgadniania trybu podziału środków przekazanych przez NFZ na wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych
  • Brak jednolitej interpretacji ze strony Ministerstwa Zdrowia na temat pokrycia kosztów pochodnych od wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.
  • Niezrozumiałe zasady podziału środków finansowych z NFZ przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w zakresie różnych rodzajów świadczeń opieki zdrowotnej.

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji prosimy o zgłaszanie się do Przewodniczących swoich macierzystych organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze