Spotkanie pielęgniarek w Kancelarii Prezydenta.

1 min czytania
Aktualności
Spotkanie pielęgniarek w Kancelarii Prezydenta.

Spotkanie z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych

W dniu 11 lutego 2022 r. Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Grażyna Ignaczak-Bandych poinformowała o spotkaniu z przedstawicielami Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Notatka ze spotkania pielęgniarek

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych w dniu 13 lutego 2022 r. przedstawiła notatkę ze spotkania, którą poniżej cytujemy. Spotkanie pielęgniarek odbyło się w Kancelarii Prezydenta.

11 lutego 2022 r. Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Grażyna Iganczak-Bandych spotkała się z przedstawicielami Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Wiceprezes Mariolą Łodzińską, Wiceprezesem Sebastianem Irzykowskim oraz Sekretarz Joanną Walewander.

Podczas spotkania zostały omówione tematy związane z:

  • sytuacją kadrową w systemie opieki zdrowotnej,
  • strukturą wiekową pielęgniarek,
  • emigracją zarobkową kadry medycznej,
  • problemem pogłębiającego się deficytu kadrowego pielęgniarek w domach pomocy społecznej.

Ponadto omówiono sytuację wynagrodzeń pielęgniarek i położnych oraz problemy związane z realizacją „Polityki Wieloletniej Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”. Spotkanie to było również okazją do rozmowy na temat inicjatywy Pana Prezydenta RP dotyczącej panelu ekspertów „Info Covid–19. Zapytaj – Zdecyduj”.

źródło: nipip.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.8 / 5. Ilość głosów: 24

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
Aktualności

Kary dla pielęgniarek. Od 5 do 10 tys. PLN.