Spraw związanych z niewydawaniem przez izby pielęgniarek i położnych prawa wykonywania zawodu będzie więcej…

1 min czytania
Aktualności

 

Ustawa o systemie oświaty przewiduje obecnie studia dwustopniowe. Pierwszego stopnia – studia licencjackie i drugiego stopnia – studia magisterskie. Rozporządzenie w sprawie określenia standardów kształcenia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo zawiera standardy dotyczące:

  • studiów licencjackich: pielęgniarstwo  i położnictwo,
  • studiów magisterskich / jednolitych – co najmniej pięcioletnich /: pielęgniarstwo  i położnictwo.

Natomiast nadal brak określonych przez ministra edukacji narodowej, standardów kształcenia na studiach drugiego stopnia – magisterskich na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

Jakie to może mieć konsekwencje dla absolwentów tych studiów nie trudno się domyśleć! I to w zakresie uzyskiwania prawa wykonywania zawodu jak i uznawania ich kwalifikacji zawodowych w UE.

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7698 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.

1 min czytania
Torby na zakupy, do pracy W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy kilak wzorów toreb bawełnianych. Są one dedykowane pielęgniarkom i położnym….
Aktualności

Izby pielęgniarek – czas skończyć z patologią. Rzecz o zarobkach i składkach.

1 min czytania
Pielęgniarka o zarobkach w izbach pielęgniarek i składkach ściąganych przez izby Witam Serdecznie. w środowisku pielęgniarek tematem numer jeden są obecne problemy…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Związek pielęgniarek - wyższa grupa od razu po podniesieniu kwalifikacji.

3 min czytania
Związek pielęgniarek o wynagrodzeniu w kontekście podnoszenia kwalifikacji zawodowych W projekcie ustawy autorstwa pani Krystyny Ptok skierowanej do sejmu napisano: 4. „Podmiot…
Komentarze