Sprawa CORHYDRONU ma swoje konsekwencje w zmianie treści aktów prawnych dotyczacych wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej.

1 min czytania
Aktualności

 

…..należy lek CORHYDRON wycofać ze składu zestawu przeciwwstrząsowego i zastąpić lekiem:SOLU MEDROL. Dawki tego leku pielęgniarka, położna powinna skonsultować z lekarzem. Ministerstwo zdrowia informuje również, że dawka 250mg CORHYDRONU odpowiada 50mg SOLU MEDROL.

Zobacz cały komunikat

Dla pełnego obrazu sytuacji informuję, że indywidualna i grupowa praktyka pielęgniarek/położnych jest uprawniona do zakupu produktów leczniczych w hurtowni farmaceutycznej w zakresie produktów leczniczych wchodzących w skład zestawu przeciwwstrząsowego, które mogą być podane przez pielęgniarki i położne oraz wykazu leków, do których podawania choremu bez zlecenia lekarza jest uprawniona pielęgniarka i położna.

Wnioski: Pielęgniarka i położna prowadząca indywidualną i grupową praktykę jest uprawniona do zakupu w hurtowni farmaceutycznej SOLU MEDROLU, który powinna posiadać w zestawie przeciwwstrząsowym.

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7907 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Możliwość wyboru kilku dyżurów.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Poszukiwana pielęgniarka do stałej współpracy na oddział chirurgii ogólnej w Łodzi. Wynagrodzenie: 70 PLN brutto/godzinę Umowa: umowa zlecenie lub…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Komentarze