Standardy – Medycyna Szkolna

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowaStandardy - medycyna szkolna
Standardy – Medycyna Szkolna

Instytut Matki i Dziecka – Medycyna Szkolna

Standardy i metodyka pracy pielęgniarki i higienistki szkolnej – otwiera sie spis tereści, ale można pobrać w PDF całą książkę!

Zasady i metodyka nadzoru w profilaktycznej opiece zdrowotnej nad uczniami – otwiera sie spis tereści, ale można pobrać w PDF całą książkę!

Profilaktyczne badania lekarskie i inne zadania lekarza w opiece zdrowotnej nad uczniami  – otwiera sie spis tereści, ale można pobrać w PDF całą książkę!

Współdziałanie pracowników szkoły i pielęgniarki lub higienistki szkolnej – otwiera sie spis tereści, ale można pobrać w PDF całą książkę!

Testy przesiewowe u dzieci i młodzieży – otwiera sie spis tereści, ale można pobrać w PDF całą książkę!

Standardy w profilaktycznej opiece zdrowotnej nad uczniami sprawowanej przez pielęgniarkę lub higienistkę szkolną  i lekarza podstawowej opieki zdrowotnej   – otwiera sie spis tereści, ale można pobrać w PDF całą książkę!

Jak pomóc otyłemu nastolatkowi? Rola pielęgniarki i nauczyciela wychowania fizycznego we wspieraniu młodzieży z nadwagą i otyłością.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8259 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki - propozycja wynagrodzeń zasadniczych od 1 stycznia 2026 złożona przez resort zdrowia.

2 min czytania
Propozycja ministerstwa zdrowia w zakresie siatki płac personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku… W kilku poprzednich artykułach redakcyjnych Ogólnopolski Portal Pielęgniarek…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory zarzucał pielęgniarce, że leżał w moczu. Co na to sąd?

1 min czytania
Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku, które…
Komentarze