Strajk pielęgniarek bez strajku.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Strajk pielęgniarek bez strajku.


Protest pielęgniarek 7 czerwca

Naczelna Izba Pielęgniarek wczoraj poinformowała na swojej stronie internetowej:

W dniu 27 maja 2021 r. Konwent Przewodniczących Okręgowych Rad Pielęgniarek i Położnych spotkał się z Przewodniczącymi Regionów OZZPiP. Głównym tematem spotkania było jednogłośne wyrażenie sprzeciwu do omawianych na Sejmowej Komisji Zdrowia propozycji projektu ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia. Ponadto strony ustaliły wspólne działania co do przeprowadzenia akcji protestacyjnej w dniu 7 czerwca 2021 r.

Z powodu braku bardziej szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie przekazuję naszemu środowisku zawodowemu informacje, które podają media.

RMF FM podaje, że pod uwagę brane są pikiety organizowane zgodnie z reżimem sanitarnym.  Pielęgniarki z Łodzi chcą w niewielkich grupach przejść ulicą Piotrkowską.

Natomiast leczyca.naszemiasto.pl informuje, że  strajkować nie będą pielęgniarki szpitala w Łęczycy. Popieramy strajk pielęgniarek. Nie odejdziemy jednak od łóżek naszych pacjentów, ale planujemy tego dnia przypiąć do ubrań plakietki z symbolem protestu. Jeśli dyrektor łęczyckiego szpitala wyrazi zgodę, to pojawią się także plakaty – mówi Halina Kowalska.

Także 4lomza.pl przytacza wypowiedz przewodniczacej zakładowej organizacji OZZPiP:

Katarzyna Jarocka podkreśla, że Związek na 7. czerwca planuje na razie protest, a nie strajk. Będzie to grupa ok. 25 pielęgniarek, ze względu na obostrzenia pandemiczne. Uczestniczki protestu w tym dniu nie mają dyżurów. Walczą w swoim wolnym czasie, żeby nie zabrakło pielęgniarek w SOR ani na oddziałach. W województwie podlaskim zaprotestują pielęgniarki, być może, aż 11 z 17 szpitali.

Zapraszamy do lektury artykułów w działach:

Nowa siatka płac

       • Dodatki dla pielęgniarek

Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8987 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

MZ o pielęgniarkach: zwiększyliśmy atrakcyjność zawodu.

4 min czytania
Sejmowa komisja zdrowia o pielęgniarkach Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 24 czerwca 2021 roku. W sprawie informacji minister rodziny i polityki…
Komentarze