Strajk pielęgniarek bez strajku.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Strajk pielęgniarek bez strajku.


Protest pielęgniarek 7 czerwca

Naczelna Izba Pielęgniarek wczoraj poinformowała na swojej stronie internetowej:

W dniu 27 maja 2021 r. Konwent Przewodniczących Okręgowych Rad Pielęgniarek i Położnych spotkał się z Przewodniczącymi Regionów OZZPiP. Głównym tematem spotkania było jednogłośne wyrażenie sprzeciwu do omawianych na Sejmowej Komisji Zdrowia propozycji projektu ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia. Ponadto strony ustaliły wspólne działania co do przeprowadzenia akcji protestacyjnej w dniu 7 czerwca 2021 r.

Z powodu braku bardziej szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie przekazuję naszemu środowisku zawodowemu informacje, które podają media.

RMF FM podaje, że pod uwagę brane są pikiety organizowane zgodnie z reżimem sanitarnym.  Pielęgniarki z Łodzi chcą w niewielkich grupach przejść ulicą Piotrkowską.

Natomiast leczyca.naszemiasto.pl informuje, że  strajkować nie będą pielęgniarki szpitala w Łęczycy. Popieramy strajk pielęgniarek. Nie odejdziemy jednak od łóżek naszych pacjentów, ale planujemy tego dnia przypiąć do ubrań plakietki z symbolem protestu. Jeśli dyrektor łęczyckiego szpitala wyrazi zgodę, to pojawią się także plakaty – mówi Halina Kowalska.

Także 4lomza.pl przytacza wypowiedz przewodniczacej zakładowej organizacji OZZPiP:

Katarzyna Jarocka podkreśla, że Związek na 7. czerwca planuje na razie protest, a nie strajk. Będzie to grupa ok. 25 pielęgniarek, ze względu na obostrzenia pandemiczne. Uczestniczki protestu w tym dniu nie mają dyżurów. Walczą w swoim wolnym czasie, żeby nie zabrakło pielęgniarek w SOR ani na oddziałach. W województwie podlaskim zaprotestują pielęgniarki, być może, aż 11 z 17 szpitali.

Zapraszamy do lektury artykułów w działach:

Nowa siatka płac

       • Dodatki dla pielęgniarek

Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7455 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek: osoba z kwalifikacjami grupy 2, nie musi być zaszeregowana w grupie 2.

2 min czytania
Zaszeregowanie pielęgniarek w siatce płac z kwalifikacjami z grupy 2   Poniżej redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza komunikat zamieszczony na stronie…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarkom nie dałam 7300 PLN. Nie mogę dawać jednym, kosztem drugich.

1 min czytania
Dyrektor szpitala o wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek z grupy 2 W dniu 11 sierpnia 2022 roku na starachowicka.pl ukazał się wywiad z dyrektorem…
AktualnościNowa siatka płacSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarka: Moralnie nie mogę się z tym pogodzić.

1 min czytania
Jak siatka płac pielęgniarek nie przystoi do realiów wykonywania praktyki pielęgniarskiej  Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych publikuje kolejną korespondencję otrzymaną na redakcyjną…
Komentarze