Studia pomostowe 2011. Rzeczywistość. Z 200 pielęgniarek zakwalifikowanych na studia w Poznaniu, 120 nie podejmuje tych studiów. Powód? Studia okazały się pełnopłatne! A ministerstwo . . . ulotki drukuje i kampanię internetową w tym roku planuje.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostowe
Studia pomostowe 2011. Rzeczywistość. Z 200 pielęgniarek zakwalifikowanych na studia w Poznaniu, 120 nie podejmuje tych studiów. Powód? Studia okazały się pełnopłatne!  A ministerstwo . . . ulotki drukuje i kampanię internetową w tym roku planuje.

 

20 września 2011 roku – Prawie 4 000 pielęgniarek i 350 położnych dowiedziało się praktycznie w momencie rozpoczęcia studiów pomostowych, że są studentkami studiów pełnopłatnych, a nie sfinansowanych przez UE. Teraz ministerstwo zdrowia informuje o …. dodatkowym naborze wiosennym 2012. 

Pielęgniarki i położne nie usłyszały od ministerstwa słowa przepraszamy za tą sytuację. Nie usłyszały  przepraszamy także za błedy, które spowodowały brak naboru na wiosnę 2011 roku na dofinansowane studia. Przepraszamy za nieprawidłowości przy przetargach.

Natomiast w dniu 19 września 2011 roku ministerstwo roztrzygnęło postępowanie przetargowe na druk ulotek i broszur informacyjnych o przedmiotowych studiach za 55 tysięcy złotych. Obecnie rozpisało postępowanie przetargowe na przeprowadzenie kampanii promocyjnej w internecie trwającej 30 dni.

Mam nadzieję, że ulotki i broszury informacyjne nie wpadną w ręce położnych i pielęgniarek, które dostały się na studia w tym roku, ale musiłay z nich zrezygnować bowiem w czasie ich ropoczęcia dowiedziały się, że nie są to studia bezpłatne, tylko studia płatne. Około 5 – 6 tysiecy złotych za rok nauki. To samo dotyczy się pielęgniarek i położnych, które w swoich monitorach ujrzą reklamę przedmiotowych studiów.

Byłaby inna sytuacja gdyby zmieniono sposób organizacji przetargów. Tak, aby pielęgniarka i położna wiedziała na etapie rekrutacji na jakie studia składa dokumenty. Dofinansowane czy płatne. Proste? Okazuje się, że nie.  Od kilku lat!

Może sie uda w przyszłym roku? Jest jeszcze czas na zmiany w organizacji przetargów. Może ministerstwo niech rozważy ten problem. Przecież nie można myśleć, że ma ktoś satysfakcję, że pielęgniarki i położne w konia robi.

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze