Studia pomostowe dla pielęgniarek w Collegium Medicum w Bydgoszczy dofinansowane z UE. Ale tylko pierwszy semestr. Pieniądze – 1,7 mln zł uczelnia pozyskała z Unii Europejskiej.

1 min czytania
Aktualności

– Studia mogą rozpocząć osoby, które pracują na terenie naszego województwa – mówi Barbara Przybylska, kierownik sekcji zarządzania funduszami strukturalnymi w CM. – Podczas rekrutacji będziemy wymagali zaświadczenia od pracodawcy, że pielęgniarka faktycznie jest zatrudniona i wykonuje swój zawód. Projekt przeznaczony jest dla absolwentek liceów i zawodowych szkół medycznych.

Osoby, które zostaną objęte programem, mogą liczyć na bezpłatne zakwaterowanie, jeśli pochodzą z miejscowości odległych od Bydgoszczy; uczelnia zapewnia także podstawowe podręczniki. Studia pomostowe trwają od trzech do pięciu semestrów. – Wszystko zależy od kompetencji osób studiujących – tłumaczy Edyta Matuszewska, kierownik projektu. – Jeśli trafi do nas ktoś, kto do 1989 r. skończył szkołę medyczną, jego edukacja potrwa pięć semestrów. Te osoby mają największe braki w edukacji.

Absolwenci studiów pomostowych uzyskają tytuł licencjata. Nauka pozwoli zdobyć im umiejętności w zakresie organizacji opieki pielęgniarskiej, zwiększy szanse rozwoju zawodowego. Studenci zapoznają się z nowymi możliwościami technicznymi wykorzystywanymi w pielęgniarstwie. Jest to też szansa kształcenia zawodowego osób w trudnej sytuacji materialnej, bo pozwoli zaoszczędzić 1,5 tys. zł – tyle kosztuje jeden semestr na pielęgniarstwie. – Pierwsze osoby rozpoczęły studia we wrześniu ubiegłego roku, w maju ogłaszamy kolejną rekrutację. Mam miejsce dla 120 studentów. W sumie chcemy ich wykształcić 378 – mówi Matuszewska. Projekt będzie realizowany do marca 2008 r.

at www.gazeta.pl

Zobacz także:

Regulacje Prawne – Studia Pomostowe

Informator Gazety Pielęgniarki i Położnej – STUDIA POMOSTOWE

Ogólnopolska baza uczelni posiadających akredytację, prowadzących kształcenie na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo

Studia – wysokość czesnego

Studia pomostowe za darmo z Funduszu ZPORR

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8006 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki o obowiązku pracy w szpitalu po szkole pielęgniarskiej.

2 min czytania
Praca po LM i studiach Pielęgniarki, które kończyły Liceum Medyczne pracę w zawodzie musiały rozpocząć od dwuletniego okresu pracy szpitalach. „Kiedyś był…
AktualnościOferty pracy

Praca dla "doświadczonej" pielęgniarki.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej poszukuje doświadczonej pielęgniarki, gotowej do podjęcia wyzwań i angażującej się w kompleksową opiekę pacjentów….
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Przewodnicząca związku pielęgniarek o przebiegu debaty nad ustawą OZZPiP.

2 min czytania
Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, o sejmowej debacie na temat projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliła…
Komentarze