Subiektywne spojrzenie na porozumienie. Panie w czepkach, dlaczego nie zostałyście na śniadaniu?

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Subiektywne spojrzenie na porozumienie. Panie w czepkach, dlaczego nie zostałyście na śniadaniu?

 

 

 

Tak na gorąco, nad ranem, po nocy w której podpisywano porozumienie było widać i czuć, że to szopka.

Kiedy jeszcze poinformowano, że szczegóły porozumienia zostaną podane w poniedziałek czyli za 6 dni, to szopka zamieniła się w groteskę.

Dlaczego? 

Bo nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia, żeby porozumienie negocjowane od miesięcy podpisywać o 2.30 w nocy. 

Mało tego, poprzednia wersja porozumienia, którą przygotowało ministerstwo zdrowia, została opublikowana i podana do publicznej wiadomości. Natomiast związek pip miał możliwość w ciągu kilku tygodni odnieść się do propozycji ministerstwa. I ją odrzucił!

Zatem w czyim interesie było podpisywanie o 2.30 w nocy (po 11 godzinach dyskusji) porozumienia o wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych? Pań w czepkach czy Zembali? 

Pielęgniarko! Położno! Czy jakbyś w swoim domu kogoś z rodziny gościła, pozwoliłabyś aby wyszedł do domu o 2.30? No chyba na śniadanie, byś zaprosiła?

Nie ma przecież mowy o żadnym pistolecie strajkowym pań w czepkach. Choć dzień wcześniej władze związku pip zapraszały na konferencję prasową, na której miały poinformować, że "Od łóżek nie odejdziemy. Pokażemy, jak strajkuje się w Polsce".  

W zamian tego podpisano porozumienie o 2.30 w nocy. Jak mówią teraz uczestnicy, tych zapewne "twardych" negocjacji: "Atmosfera była bardzo dobra. Pełna zrozumienia. Z szacunkiem jedni do drugich". 

Jak w rodzinie. 

No tak, minister zdrowia, często mówi o rodzinie. 

Waszej rodzinie. Dziwnej rodzinie.

Pielęgniarko! Położno! Czy jakbyś w swoim domu kogoś z rodziny gościła, pozwoliłabyś aby wyszedł do domu o 2.30? No chyba na śniadanie, byś zaprosiła?

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7908 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

1 min czytania
Pielęgniarki w liczbach Kilka dni temu, w artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pisaliśmy o liczbie pielęgniarek i położnych zatrudnionych w…
Aktualności

Prezent idealny dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Gadżety dla pielęgniarek i położnych Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli masz w rodzinie pielęgniarkę lub położną i szukasz dla…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
Komentarze