Subiektywne spojrzenie na porozumienie. Panie w czepkach, dlaczego nie zostałyście na śniadaniu?

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Subiektywne spojrzenie na porozumienie. Panie w czepkach, dlaczego nie zostałyście na śniadaniu?

 

 

 

Tak na gorąco, nad ranem, po nocy w której podpisywano porozumienie było widać i czuć, że to szopka.

Kiedy jeszcze poinformowano, że szczegóły porozumienia zostaną podane w poniedziałek czyli za 6 dni, to szopka zamieniła się w groteskę.

Dlaczego? 

Bo nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia, żeby porozumienie negocjowane od miesięcy podpisywać o 2.30 w nocy. 

Mało tego, poprzednia wersja porozumienia, którą przygotowało ministerstwo zdrowia, została opublikowana i podana do publicznej wiadomości. Natomiast związek pip miał możliwość w ciągu kilku tygodni odnieść się do propozycji ministerstwa. I ją odrzucił!

Zatem w czyim interesie było podpisywanie o 2.30 w nocy (po 11 godzinach dyskusji) porozumienia o wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych? Pań w czepkach czy Zembali? 

Pielęgniarko! Położno! Czy jakbyś w swoim domu kogoś z rodziny gościła, pozwoliłabyś aby wyszedł do domu o 2.30? No chyba na śniadanie, byś zaprosiła?

Nie ma przecież mowy o żadnym pistolecie strajkowym pań w czepkach. Choć dzień wcześniej władze związku pip zapraszały na konferencję prasową, na której miały poinformować, że "Od łóżek nie odejdziemy. Pokażemy, jak strajkuje się w Polsce".  

W zamian tego podpisano porozumienie o 2.30 w nocy. Jak mówią teraz uczestnicy, tych zapewne "twardych" negocjacji: "Atmosfera była bardzo dobra. Pełna zrozumienia. Z szacunkiem jedni do drugich". 

Jak w rodzinie. 

No tak, minister zdrowia, często mówi o rodzinie. 

Waszej rodzinie. Dziwnej rodzinie.

Pielęgniarko! Położno! Czy jakbyś w swoim domu kogoś z rodziny gościła, pozwoliłabyś aby wyszedł do domu o 2.30? No chyba na śniadanie, byś zaprosiła?

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8300 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Specjalizacje pielęgniarek - czy każda specjalizacja powinna zostać uznana na każdym oddziale?

1 min czytania
Specjalizacje a wynagrodzenia Sprawa, która cytujemy za lipcowym wydaniem Gazety Pielęgniarek i Położnych dotyczy pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty w…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – siatka płac zostanie zastąpiona "nowym rozwiązaniem prawnym".

10 min czytania
Doradca ministra zdrowia zapowiada zmiany polegające na zastąpieniu siatki płac pielęgniarek i położnych „nowym rozwiązaniem prawnym”… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - szokująca różnica w wynagrodzeniach zasadniczych.

1 min czytania
Nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 5 i 6 ulegnie pogłębieniu Od 1 lipca 2024 roku wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych…
Komentarze