Szefowej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych pani Dorocie Gardias zaproponowano funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia. Szkoda, że propozycji nie przyjęła. Może OZZPiP działałby skuteczniej.

1 min czytania
Aktualności

Gardias nie przyjęła propozycji pracy w ministerstwie zdrowia
 
Szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias nie przyjęła propozycji pracy w ministerstwie zdrowia.

Gardias powiedziała po spotkaniu z szefową tego resortu Ewą Kopacz, że nadal chce stać na czele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP).

PAP dowiedziała się w zarządzie OZZPiP, że Gardias zaproponowano funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia.

"Taka propozycja była. Jestem wybrana na cztery lata kadencji, w związku z tym na razie uważam, że moje miejsce i moja praca jest w związkach zawodowych i dobrze się z tym czuję. (…) Bardzo to miłe, że doceniono moją ciężką pracę na rzecz środowiska pielęgniarek" – mówiła dziennikarzom Gardias.

Minister Kopacz, pytana przez dziennikarzy o propozycję pracy w resorcie zdrowia dla Gardias, nie chciała odpowiedzieć wprost. Zaznaczyła, że szefowa OZZPiP "świetnie sprawdza się jako przewodnicząca" i dodała: "chociażby nawet moje intencje takie były, to podejrzewam, że jej koleżanki, które ją wybrały na to stanowisko, nie puściłyby jej". (PAP)

Wiecej informacji ….

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8015 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - wyniki egzaminu specjalizacyjnego, w którym brało udział ponad 2 tys. osób.

2 min czytania
„Królowa specjalizacji” pielęgniarek Egzamin w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki odbył się 20 listopada 2023 r. Tym samym, „królowa specjalizacji” zakończyła…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Propozycje prezentów dla pielęgniarek i położnych do 100 zł i więcej.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Dyrektor do pielęgniarek: nie wyrażałem zgody na podwyższanie kwalifikacji. To za nie nie zapłacę.

5 min czytania
Obraz chaosu płacowego w podmiotach leczniczych na przykładzie Szpitala Wielospecjalistycznego Do Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie wpłynęło zawiadomienie dotyczące zwolnień grupowych, które…
Komentarze