Szefowej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych pani Dorocie Gardias zaproponowano funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia. Szkoda, że propozycji nie przyjęła. Może OZZPiP działałby skuteczniej.

1 min czytania
Aktualności

Gardias nie przyjęła propozycji pracy w ministerstwie zdrowia
 
Szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias nie przyjęła propozycji pracy w ministerstwie zdrowia.

Gardias powiedziała po spotkaniu z szefową tego resortu Ewą Kopacz, że nadal chce stać na czele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP).

PAP dowiedziała się w zarządzie OZZPiP, że Gardias zaproponowano funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia.

"Taka propozycja była. Jestem wybrana na cztery lata kadencji, w związku z tym na razie uważam, że moje miejsce i moja praca jest w związkach zawodowych i dobrze się z tym czuję. (…) Bardzo to miłe, że doceniono moją ciężką pracę na rzecz środowiska pielęgniarek" – mówiła dziennikarzom Gardias.

Minister Kopacz, pytana przez dziennikarzy o propozycję pracy w resorcie zdrowia dla Gardias, nie chciała odpowiedzieć wprost. Zaznaczyła, że szefowa OZZPiP "świetnie sprawdza się jako przewodnicząca" i dodała: "chociażby nawet moje intencje takie były, to podejrzewam, że jej koleżanki, które ją wybrały na to stanowisko, nie puściłyby jej". (PAP)

Wiecej informacji ….

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7690 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Ponad 1000 pielęgniarek zaprotestowało.

2 min czytania
Pielęgniarki przeciwne zapisom ustawy opracowanej przez związek pielęgniarek 20 marca 2023 roku to 9 dzień zbierania podpisów pod petycją do pani Krystyny…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 4 988 PLN. Liczne bonusy.

2 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Miejsce pracy: Czerwony Bór Zakres obowiązków: Świadczenie opieki medycznej osadzonym w Zakładzie Karnym. Rodzaj umowy: Mianowanie Warunki świadczenia…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Informator dla pielęgniarek - Jak uzyskać odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

1 min czytania
Odszkodowania dla pielęgniarek za nierówne traktowanie w zatrudnieniu Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w związku z bardzo dużym zainteresowaniem w sprawie…
Komentarze