Szpital w Irlandii, rekrutacja w Polsce

1 min czytania
AktualnościGazeta nr 2/2015
Szpital w Irlandii, rekrutacja w Polsce

 

 

Po wielu rozmowach i negocjacjach, odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, postanowiono otworzyć szpital rehabilitacyjno-rekonwalescencyjny w Irlandii. Rekrutacje na stanowiska pielęgniarskie będą przeprowadzane również w Polsce.
 

Decyzja o utworzeniu dodatkowego szpitala – centrum rekonwalescencji została spowodowana faktem, iż ponad 700 osób w irlandzkich szpitalach blokuje łóżka, ponieważ nie ma możliwości przeniesienia się do publicznego domu opieki.
Ponad połowa pacjentów irlandzkich szpitali to osoby, które nie wymagają już szpitalnej opieki. HSE raportuje, że aż 73% z nich mogłoby zostać przeniesionych do domów opieki. Ponad 200 osób z 700 nadal czeka na rozpatrzenie ich wniosków o przeniesienie do państwowego domu opieki. Raport przedstawiony w Irish Independent wskazuje też na pacjentów, którzy nadal zajmując szpitalne łóżka, czekają na decyzję o opiece rehabilitacyjnej, pomimo że jednodniowy ich pobyt kosztuje szpital ok. 200€.
Pierwsze rozmowy z kandydatami z Polski rozpoczynają się w marcu. Oficjalne otwarcie nowego szpitala rehabilitacyjno-rekonwalescencyjnego już w kwietniu. (kG)

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze