Szpital wprowadził urlop szkoleniowy pielęgniarek.

1 min czytania
Aktualności


SZPITAL WPROWADZIŁ URLOP SZKOLENIOWY

PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Na stronie internetowej szpitala, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, w dniu 24 kwietnia 2019 roku napisano:

Pielęgniarki i Położne zatrudnione w WSS Nr 2 będą mogły podnosić swoje kwalifikacje w ramach płatnej usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji oraz doskonalenie nabytych umiejętności jest wpisane w zawody medyczne. Pielęgniarki i Położne zatrudnione w naszym Szpitalu również uzupełniają swoje wykształcenie poprzez różnorodne kursy specjalistyczne, szkolenia zawodowe, studia licencjackie czy magisterskie. Teraz będą mogły to robić w ramach płatnej nieobecności usprawiedliwionej.  

Dzięki temu praca w WSS Nr 2 to nie tylko nowe wyzwania i wspaniali współpracownicy, ale również możliwość systematycznego rozwoju osobistego.

Tyle strona internetowa szpitala…

Zmiany wprowadzono na mocy zarządzenia Dyrekcji WSS Nr 2. Celem utworzenia nowych regulacji jest umożliwienie pracownikom zatrudnionym w grupach zawodowych Pielęgniarek i Położnych podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w kursach specjalistycznych, dokształcających, kwalifikacyjnych, specjalizacjach i szkoleniach zawodowych oraz uzupełniania wykształcenia poprzez studia licencjackie i magisterskie. Uzyskają one dodatkowe dni płatnej nieobecności (nie więcej niż 6 dni w ciągu roku).  Szpital ma nadzieję, że dzięki temu będzie mógł liczyć na lojalność pracowników oraz stworzy atrakcyjne warunki pracy dające poczucie bezpieczeństwa, a w konsekwencji wieloletnią współpracę.

autor: Rzecznik Prasowy Szpitala
Marcelina TwardowskaKomentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7907 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Możliwość wyboru kilku dyżurów.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Poszukiwana pielęgniarka do stałej współpracy na oddział chirurgii ogólnej w Łodzi. Wynagrodzenie: 70 PLN brutto/godzinę Umowa: umowa zlecenie lub…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Komentarze