Szpital wprowadził urlop szkoleniowy pielęgniarek.

1 min czytania
Aktualności


SZPITAL WPROWADZIŁ URLOP SZKOLENIOWY

PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Na stronie internetowej szpitala, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, w dniu 24 kwietnia 2019 roku napisano:

Pielęgniarki i Położne zatrudnione w WSS Nr 2 będą mogły podnosić swoje kwalifikacje w ramach płatnej usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji oraz doskonalenie nabytych umiejętności jest wpisane w zawody medyczne. Pielęgniarki i Położne zatrudnione w naszym Szpitalu również uzupełniają swoje wykształcenie poprzez różnorodne kursy specjalistyczne, szkolenia zawodowe, studia licencjackie czy magisterskie. Teraz będą mogły to robić w ramach płatnej nieobecności usprawiedliwionej.  

Dzięki temu praca w WSS Nr 2 to nie tylko nowe wyzwania i wspaniali współpracownicy, ale również możliwość systematycznego rozwoju osobistego.

Tyle strona internetowa szpitala…

Zmiany wprowadzono na mocy zarządzenia Dyrekcji WSS Nr 2. Celem utworzenia nowych regulacji jest umożliwienie pracownikom zatrudnionym w grupach zawodowych Pielęgniarek i Położnych podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w kursach specjalistycznych, dokształcających, kwalifikacyjnych, specjalizacjach i szkoleniach zawodowych oraz uzupełniania wykształcenia poprzez studia licencjackie i magisterskie. Uzyskają one dodatkowe dni płatnej nieobecności (nie więcej niż 6 dni w ciągu roku).  Szpital ma nadzieję, że dzięki temu będzie mógł liczyć na lojalność pracowników oraz stworzy atrakcyjne warunki pracy dające poczucie bezpieczeństwa, a w konsekwencji wieloletnią współpracę.

autor: Rzecznik Prasowy Szpitala
Marcelina TwardowskaKomentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8304 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Pielęgniarki - szpital nie może ściągać pielęgniarek z wolnego.

1 min czytania
Praktyka zawodowa a umowy cywilnoprawne W jednej z umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę „w zakresie pielęgniarstwa” zapisano: 1. W przypadkach…
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
Komentarze