Tak naraża się na zakażenia pielęgniarki.

2 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Tak naraża się na zakażenia pielęgniarki.


Zakażenia pielęgniarek a środki ochrony indywidualnej

Z korespondencji pielęgniarki do Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Ciąg dalszy poczynań dyrektora i pielęgniarki epidemiologiczne naszego szpitala. Otrzymaliśmy nowe zarządzenie, które naraża nas na zarażenie COVID-19. Pozbawiono nas kombinezonów  na oddziałach, gdzie trafiają pacjenci nowoprzyjęci czyli potencjalni zakażeni  bez wyników testów. Tak dyrekcja naraża nas i nasze rodziny na zakażenia. Czy celem tych decyzji jest niewypłacanie nam dodatku?
Do kogo zwrócić się o pomoc? W załączeniu zarządzenie.

Pielęgniarka

Pismo dyrekcji w przedmiotowej sprawie…

W nawiązaniu do wdrożonych z początkiem epidemii SARS-CoV-2 procedur, w związku z pojawiającymi się wątpliwościami wśród osób zatrudnionych w naszej jednostce w zakresie wyposażenia pracowników oraz osób udzielających świadczeń medycznych w komórkach organizacyjnych, przypominam, że odnośne zalecenia, wytyczne publikowane przez organy administracji rządowej, zalecenia konsultantów w dziedzinach chorób zakaźnych, psychiatrii, pielęgniarstwa epidemiologicznego i innych organów, w tym zakresie od początku pandemii nie uległy zmianie. W celu zobrazowania sposobu wykorzystania środków ochrony osobistej Zespół do Spraw Zakażeń Szpitalnych opracował wykaz rekomendowanych środków ochrony osobistej, który stanowi załącznik do niniejszego pisma.

Powyższe ma na celu racjonalizację zużycia środków ochrony osobistej oraz nie narażanie się na ekspozycję czynnika podczas procedury rozbierania z niej.

Mając na uwadze powyższe zobowiązuję bezwzględnie osoby udzielające świadczeń do stosowania się do ustaleń.

Zobowiązuję Ordynatorów Oddziałów do przypomnienia powyższych zasad.

Załącznik: Wykaz rekomendowanych środków ochrony osobistej

Typ sprzętu:

Ochrona układu oddechowego – Maska chirurgiczna
Ochrona oczu – gogle/przyłbica
Ochrona ciała –  brak
Ochrona rąk – Rękawiczki

Dane autora do wiadomości redakcji.

wybrała: Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected].
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8014 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki - rosną długi szpitali wobec pielęgniarek. Kto je sfinansuje?

3 min czytania
Lawinowo rosną zobowiązania finansowe podmiotów leczniczych wobec pielęgniarek i położnych Sprawy sądowe dotyczące zasad wynagradzania pielęgniarek i położnych zaczynają mieć wpływ na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki i położnej. 50-80 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki i położnej Dynamiczne centrum profilaktyki zdrowia we Wrocławiu, specjalizującym się w terapiach holistycznych poszukuje kompetentnej pielęgniarki lub położnej,…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – w sejmie podano wysokość ich zarobków. Wzrosły bardziej niż wynagrodzenia lekarzy.

2 min czytania
W sejmie o wysokości wynagrodzeń pielęgniarek na tle innych zawodów medycznych W debacie sejmowej w dniu 29 listopada 2023 roku nad ustawą…
Komentarze