Taka powinna być siatka płac pielęgniarek.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-lineNowa siatka płac
Taka powinna być siatka płac pielęgniarek.

Siatka płac od 1 lipca 2022 roku

Związek pielęgniarek i położnych jest autorem wielu wariantów siatki płac. Pierwszy wariant opracowany przez związek był następujący:

Pielęgniarka i położna:
• bez specjalizacji
• ze specjalizacją
• z tytułem magistra ze specjalizacją

Od tego zaczęło się całe zło w wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych…
Podsumujmy: To związek pielęgniarek jest autorem niesprawiedliwego podziału pielęgniarek. Wszystkie kolejne warianty podziału pielęgniarek to nieudolne naprawianie własnych błędów, które popełnił związek. Błędów, za które odpowiedzialność ponosi pani przewodnicząca Krystyna
Ptok.

Nigdy nie było zgody na podział pielęgniarek i położnych na lepsze i gorsze. Zgody na różnicowanie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych wykonujących ten sam zakres zadań. Zgody
na dyskryminację i deprecjację przez związki zawodowe pielęgniarek i położnych absolwentek LM oraz SM.

Od kilku lat redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych samotnie krytykowała projekt i ustawę o wynagrodzeniach autorstwa związków zawodowych. Odsądzano nas od czci i
wiary! Zarzucano jątrzenie… Staliśmy na stanowisku: jedna grupa dla pielęgniarek i położnych, natomiast za podwyższanie kwalifikacji zawodowych – dodatki.

Z satysfakcją poznajemy stanowisko związku pielęgniarek z dnia 19 kwiet2022 roku, którego fragment cytujemy w bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Tematy majowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy pozostałe tematy aktualnego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki same dzielą się na lepsze i gorsze

W pierwszych zdaniach pisze Pani: “Przestańcie się pastwić nad wykształconym personelem pielęgniarskim”. Wobec powyższego należy ze smutkiem stwierdzić, że dla Pani pielęgniarka absolwentka LM jest niewykształconym personelem pielęgniarskim. Dlaczego dzieli Pani pielęgniarki na lepsze i gorsze?

Minister żongluje tabelą zaszeregowania

Trzeba mieć głębokie pokłady radosnej twórczości urzędniczej aby z opisanej sytuacji wnioskować, że do grupy, która dotychczas obejmuje pracowników wykonujących zawód medyczny, wymagający wyższego wykształcenia na poziomie studiów I stopnia przypisano pielęgniarki ze średnim wynagrodzeniem.

Głos izby i związku w senackiej komisji

Pandemia, starzenie się społeczeństwa i kadr medycznych oraz wojna na Ukrainie sprawiają, że największym wyzwaniem dla naszego systemu ochrony zdrowia jest zapewnienie odpowiedniej liczby personelu medycznego.

Duma pielęgniarek absolwentek LM i SM

10 kwietnia 2022 r. opublikowaliśmy na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych post z zapytaniem, jak pielęgniarki wspominają dawne czasy z okresu liceum medycznego. Post, jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Pojawiło się bardzo dużo komentarzy, które prezentujemy.

Bardzo różna wartość tytułu specjalisty

Ministerstwo zdrowia przedstawiło projekt nowelizacji siatki płac w podmiotach leczniczych. Przeanalizowaliśmy, w jaki sposób minister zdrowia oraz związek wycenił tytuł specjalisty, który został uzyskany przez pielęgniarkę lub położną. Różnice w wycenie są zaskakujące.

Odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych

Wśród wielu modeli odzieży medycznej dostępnej w Sklepie Pielęgniarek i Położnych są między innymi bluzy medyczne. Cieszą się one zdecydowanie bardzo dużą popularnością. Można je z łatwością łączyć z wieloma modelami spodni medycznych, czy spódniczek, tworząc przepiękne komplety medyczne.

Czytaj więcej w bezpłatnym e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.8 / 5. Ilość głosów: 55

Bądź pierwszym, który oceni wpis

365 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki - sąd o tabeli płac. Zmiażdżył interpretację ministra.