Takie studia pomostowe – ZDECYDOWANIE ODRADZAM!

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Takie studia pomostowe – ZDECYDOWANIE ODRADZAM!

 

Panie Mariuszu zgodnie z propozycją zawartą w temacie "Wykaz uczelni kształcących na studiach pomostowych" chciałabym podzielić się uwagami dotyczącymi kształcenia położnych w ramach studiów pomostowych na jednej z uczelni.
Zdecydowanie odradzam! Jakość kształcenia żenująca, mnóstwo godzin zmarnowanych. Zamiast najnowszej wiedzy "UZUPEŁNIAJĄCEJ" zafundowano nam całościową powtórkę materiału ze szkoły medycznej bez prawdziwych zajęć praktycznych typu "powtórzenie mechanizmu porodu fizjologicznego i patologii na fantomie, budowę miednicy kostnej, płodu zafundowano nam redagowanie czasopisma, zamiast badań w położnictwie czyli pełnej najnowszej diagnostyki stosowanej w ginekologii i położnictwie zafundowano nam omawianie regulaminu uczelni, plagiatów, fałszowania badań naukowych, nauka prezentacji slajdu, pracy itp, i to przez kilkadziesiąt godzin a na realne badania kilka godzin w galopie, wielu tematów wogóle nie poruszono a wymagało się tylko od nas.
Poza tym wiele tematów było bardzo skrótowo potraktowanych jak chociażby prawo, rehabilitacja standardy w opiece położniczej i pielegniarskiej, i wiele innych istotnych w naszej pracy problemów.
Na koniec zafundowano testy "Kobyły" z całości toku nauczania 3 letniego – studiów dziennych czyli  powrót do szkoły średniej. Poza tym  wiedza z dziedziny ginekologii jaką od nas wymagają to szczegółowa wiedza dla lekarzy,  a nie dla nas.
Dlatego pozwalam stwierdzić ,że czas spędzony na studiach pomostowych uważam za czas stracony!
Jeśli uczelnia nie ma pomysłu na zagospodarowanie godzin dla studiów pomostowych i atrakcyjności przekazania wiedzy a tylko ma ambicje przerostu formy nad treścią to  niech nie podejmuje się ich prowadzenia.
Odnoszę wrażenie  że próbowano pokazać nam, że i tak jesteśmy głupie bez względu czy mamy studia czy nie.
Przykre jest, że pieniądze, o które zabiegałyśmy jako środowisko na  podniesienie wykształcenia do poziomu europejskiego są zmarnowane. Czujemy się rozczarowane takim traktowaniem nas jako doświadczonej grupy zawodowej. Straciłyśmy dalszą motywację do dalszego dokształcania.

Dane teleadresowe autorki informacji do wiadomości redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej.
 
.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze