Temat na bieżący wekend – zapraszam do dyskusji w sprawie tzw. "prywatnych nocek". Działania dyrektorów szpitali zakazujące tzw. "prywatnych nocek" są sprzeczne z prawem. Zobacz ile kosztują prywatne nocki w Krakowie, Łodzi, Warszawie. 19 KOMENTARZY.

1 min czytania
"Prywatne nocki". 19 KOMENTARZY.AktualnościDyskusje na Portalu według działów
Temat na bieżący wekend – zapraszam do dyskusji w sprawie tzw. "prywatnych nocek". Działania dyrektorów szpitali  zakazujące tzw. "prywatnych nocek" są sprzeczne z prawem. Zobacz ile kosztują prywatne nocki w Krakowie, Łodzi, Warszawie. 19 KOMENTARZY.

 

W tym tygodniu zapraszam do dyskusji w sprawie tzw. 'prywatnych nocek’, czyli dodatkowej opieki pielęgnacyjnej, o której mowa w ustawie o zakładach opieki zdrowotnej, ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej oraz uchwalonej niedawno ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Jedno jest pewne. Działania dyrektorów szpitali  zakazujące tzw. 'prywatnych nocek’ są sprzeczne z prawem. Sprzeczne z prawami pacjenta.


Niech za przyczynek do dyskusji posłuży artykuł z 2008 roku o sytuacji w przedmiotowej sprawie w krakowskich szpitalach – Pielęgniarki nie mogą brać płatnych, nocnych dyżurów. Naprawdę warto ten artykuł przeczytać. Niektóre zawarte w nim wypowiedzi lub tezy są kuriozalne!!! A włączanie w dyskusję na temat 'dodatkowej opieki pielęgnacyjnej’ pielęgniarki oddziałowej Intensywnej Terapii to 'jazda bez trzymanki’. 
 Zobacz artykuł . . .

Następnie zapraszam do lektury artykułu (czytany ponad 3200 razy) na blogu infopielęgniarki.pl, który porusza problematykę 'dodatkowej opieki pielęgnacyjnej’ w kontekście obowiązujących regulacji prawnych –  Dzień Dobry TVN – wypowiadają się w sprawie 'dodatkowej opieki pielęgnacyjnej’: posłanka Szczypińska (pielęgniarka) i prezes Naczelnej Izby PiP. Pani poseł manipuluje widzami. Pani prezes (jak to czesto bywa) nie w temacie, wprowadza pielęgniarki w błąd. Musisz to zobaczyć i przeczytać komentarz redakcyjny. 60 KOMENTARZY.

Pozdrawiam wszystkich uzytkowników Portalu i Gazety oraz zapraszam do merytorycznej dyskusji

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz artykuł z Gazety Pielęgniarki i Położnej

 

„Oficjalna drzemka” w przypadku pracy zmianowej pielęgniarek i położnych

Coraz trudniej o pielęgniarkę na tzw. prywatne nocki

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8307 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze