Termometr medyczny – narzędzie w pracy pielęgniarki i położnej.

1 min czytania
Aktualności


Termometr medyczny dla pielęgniarek

Termometry medyczne należą do grupy podstawowych przyrządów diagnostycznych, których nie powinno i nie może zabraknąć nie tylko w każdej placówce medycznej, ale również w każdym domu, szczególnie teraz, w trakcie panującej w kraju i na świecie pandemii koronawirusa. Rozwój medycyny i technologii pozwolił na wprowadzenie na rynek medyczny nowoczesnych bezdotykowych termometrów, które są bezpieczne, łatwe w obsłudze, a co najważniejsze gwarantują dokładny pomiar.

Termometr medyczny, bezdotykowy polskiej marki GESS przeznaczony jest do pomiaru temperatury ciała metodą na podczerwień. Wystarczy skierować termometr w kierunku czoła, aby szybko i dokładnie zmierzyć temperaturę.

Funkcje urządzenia

– precyzyjne pomiary bezdotykowe;
– możliwość ustawienia skali
°C lub °F;
– możliwość ustawienia alarmu (domyślna wartość to 38,0 °C);
– podświetlany wyświetlacz LED;
– zapamiętywanie 32 pomiarów;
– automatyczne wyłączenie zasilania.

Wyposażenie zestawu oraz użycie

Termometr medyczny, bezdotykowy GESS znajduje się w ochronnym, czarnym etui, które pozwala na bezpieczne i higieniczne przechowywanie termometru oraz zapobiega niekontrolowanemu użyciu, czy zniszczeniu.  Dodatkowo do każdego zestawu dołączone są dwie baterie. Wystarczy włożyć baterie zasilające do urządzenia, odczekać 10 minut, aż termometr przystosuje się do panujących warunków otoczenia i można dokonać pierwszych pomiarów. Należy pamiętać, aby termometr znajdował się od 3 do 5 cm od czoła.

Precyzja i dokładność termometru GESS

Bezdotykowy termometr na podczerwień GESS charakteryzuje wysoka precyzja pomiaru, której błąd wynosi tylko +/- 0,2°C – każdy pomiar wykonany przy jego użyciu będzie dokładny i wiarygodny. Termometr spełnia wymagania dyrektyw europejskich 93/42/EWG (dotycząca wyrobów medycznych) 2011/65/UE (ROHS).

Termometr bezdotykowy polskiej marki GESS znajdziesz w Sklepie Pielęgniarek i Położnych. Z hasłem JESIEŃ otrzymasz 10% rabatu.

Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8330 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Związek pielęgniarek do czołgów strzela z procy.

3 min czytania
Minister zdrowia odrywa oskarową rolę Widać, że nad rozpracowaniem protestu medyków pracuje sztab ludzi. Natomiast minister zdrowia odgrywa życiową, można rzec oskarową…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
Komentarze