To ONI jeszcze z NIMI rozmawiają? Ministerstwo informuje o kolejnych negocjacjach z władzami izby i związków pip w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
To ONI jeszcze z NIMI rozmawiają? Ministerstwo informuje o kolejnych negocjacjach z władzami izby i związków pip w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych.

 

11 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezarego Cieślukowskiego z przedstawicielami Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych (NRPiP) oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) dotyczące wzrostu finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w ramach umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W trakcie spotkania strony podtrzymały swoje dotychczasowe stanowiska dotyczące prowadzonych negocjacji w zakresie wysokości dodatkowych środków na świadczenia  opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne w okresie od września 2015 roku do końca 2017 roku.

Przedstawiciele OZZPiP zadeklarowali, że w przypadku niepodpisania porozumienia pomiędzy Ministrem Zdrowia i Prezesem NFZ a stroną związkową nie będą sprzeciwiać się planom Ministerstwa w zakresie przeznaczenia dodatkowych środków finansowych z Narodowego Funduszu Zdrowia na sfinansowanie świadczeń realizowanych przez pielęgniarki i położne.

Strona związkowa poinformowała również, że przedstawiciele związków zawodowych pielęgniarek i położnych działających u świadczeniodawcy będą brali udział w uzgadnianiu porozumienia dotyczącego sposobu podziału środków na wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Natomiast NRPiP stwierdziła, że nie jest przeciwna opiniowaniu w zakresie sposobu podziału tych środków przez przedstawiciela samorządu upoważnionego przez okręgową radę pielęgniarek i położnych, w przypadku gdy u danego świadczeniodawcy nie działają związki zawodowe, ale nie wie jakie decyzję będą podejmowały poszczególne okręgowe rady.

Uzgodniono, że w ramach konsultacji społecznych OZZPiP prześle do końca bieżącego tygodnia uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Kolejne rozmowy zaplanowano na 18 sierpnia br.

Powyższy komunikat z dnia 12 sierpnia 2015 roku pochodzi ze strony ministerstwa zdrowia, na stronie izby i związków pip cisza o wczorajszych "negocjacjach" – 12.08.2015 godz. 19.43 Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7690 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Ponad 1000 pielęgniarek zaprotestowało.

2 min czytania
Pielęgniarki przeciwne zapisom ustawy opracowanej przez związek pielęgniarek 20 marca 2023 roku to 9 dzień zbierania podpisów pod petycją do pani Krystyny…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 4 988 PLN. Liczne bonusy.

2 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Miejsce pracy: Czerwony Bór Zakres obowiązków: Świadczenie opieki medycznej osadzonym w Zakładzie Karnym. Rodzaj umowy: Mianowanie Warunki świadczenia…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Informator dla pielęgniarek - Jak uzyskać odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

1 min czytania
Odszkodowania dla pielęgniarek za nierówne traktowanie w zatrudnieniu Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w związku z bardzo dużym zainteresowaniem w sprawie…
Komentarze