To ONI jeszcze z NIMI rozmawiają? Ministerstwo informuje o kolejnych negocjacjach z władzami izby i związków pip w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
To ONI jeszcze z NIMI rozmawiają? Ministerstwo informuje o kolejnych negocjacjach z władzami izby i związków pip w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych.

 

11 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezarego Cieślukowskiego z przedstawicielami Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych (NRPiP) oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) dotyczące wzrostu finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w ramach umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W trakcie spotkania strony podtrzymały swoje dotychczasowe stanowiska dotyczące prowadzonych negocjacji w zakresie wysokości dodatkowych środków na świadczenia  opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne w okresie od września 2015 roku do końca 2017 roku.

Przedstawiciele OZZPiP zadeklarowali, że w przypadku niepodpisania porozumienia pomiędzy Ministrem Zdrowia i Prezesem NFZ a stroną związkową nie będą sprzeciwiać się planom Ministerstwa w zakresie przeznaczenia dodatkowych środków finansowych z Narodowego Funduszu Zdrowia na sfinansowanie świadczeń realizowanych przez pielęgniarki i położne.

Strona związkowa poinformowała również, że przedstawiciele związków zawodowych pielęgniarek i położnych działających u świadczeniodawcy będą brali udział w uzgadnianiu porozumienia dotyczącego sposobu podziału środków na wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Natomiast NRPiP stwierdziła, że nie jest przeciwna opiniowaniu w zakresie sposobu podziału tych środków przez przedstawiciela samorządu upoważnionego przez okręgową radę pielęgniarek i położnych, w przypadku gdy u danego świadczeniodawcy nie działają związki zawodowe, ale nie wie jakie decyzję będą podejmowały poszczególne okręgowe rady.

Uzgodniono, że w ramach konsultacji społecznych OZZPiP prześle do końca bieżącego tygodnia uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Kolejne rozmowy zaplanowano na 18 sierpnia br.

Powyższy komunikat z dnia 12 sierpnia 2015 roku pochodzi ze strony ministerstwa zdrowia, na stronie izby i związków pip cisza o wczorajszych "negocjacjach" – 12.08.2015 godz. 19.43 Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8176 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 tys. złotych netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowopowstająca prywatna klinika medyczna poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Miejsce pracy : Częstochowa Wynagrodzenie: 10 000 netto /miesięcznie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - To nic, że plują nam w twarz. Ważne, że w duchu "merytorycznego dialogu".

2 min czytania
Działania związku i izby pielęgniarek w kontekście postawy ministerstwa zdrowia wobec postulatów płacowych… Już jest jasne w jaki sposób ministerstwo zdrowia odniosło…
Komentarze