Trwa protest, a izba pielęgniarek “gości” wiceministra.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Trwa protest, a izba pielęgniarek “gości” wiceministra.

Związek pielęgniarek w ostrym konflikcie z ministerstwem, a przewodnicząca izby “gości” wiceministra

Przypominamy, że związek pielęgniarek stworzył czarną listę posłów niszczących zawody pielęgniarki i położnej, którzy 15 czerwca 2021 roku odrzucili poprawki senatu do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Poprawki senatu wprowadzały korzystniejsze zapisy dla środowiska pielęgniarskiego, w nowej siatce płac. Na tej liście, wśród 232 posłów, widnieje także nazwisko posłanki Violetty Porowskiej.

W dniu 27 października 2021 r. na stronie internetowej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu ukazała się informacja ze spotkania w siedzibie Izby. W spotkaniu wzięli udział:

  • Violetta Porowska – Poseł, Szefowa PiS w woj. opolskim, była Wicewojewoda Opolski, Radna Sejmiku Województwa Opolskiego V kadencji, Radna Miasta Opola V i VI kadencji.
  • Piotr Bromber – Podsekretarz Stanu. Członek Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Inicjuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie zadań przez: Departament Dialogu Społecznego, Departament Rozwoju Kadr Medycznych.
  • Sabina Witkowska – Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Opolu.

Wiceminister Zdrowia Piotr Bromber gościł w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Opolu

Poniżej cytujemy komunikat zamieszony na stronie internetowej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Opolu.

Wiceminister Zdrowia Piotr Bromber oraz Poseł RP Violetta Porowska w dniu 22 października 2021 r., odwiedzili Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Opolu. W trakcie spotkania z Przewodniczącą ORPiP w Opolu Sabiną Witkowską omawiano głównie aktualną sytuację pielęgniarek i położnych w województwie opolskim w odniesieniu do sytuacji ogólnopolskiej i trwającego protestu. W rozmowie Minister przedstawił aktualną sytuację dotyczącą prowadzonych rozmów ze środowiskiem pielęgniarek i położnych w sprawie poprawy sytuacji w ochronie zdrowia, deklarował chęć porozumienia i współpracy oraz wprowadzenie rozwiązań mających na celu budowanie deficytowych zasobów kadrowych.

źródło: oipip.opole.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 56

Bądź pierwszym, który oceni wpis

72 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Takie pielęgniarki powinny być eliminowane.

2 min czytania
Pielęgniarki zamieszane w przestępczy proceder Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji – na terenie województw śląskiego, lubelskiego i pomorskiego – zatrzymali 14…
AktualnościNowa siatka płac

MZ – podział pielęgniarek na grupy nie jest siatką płac.

3 min czytania
Wynagrodzenie pielęgniarek określone w ustawie nie jest siatką płac W dzisiejszym niedzielnym artykule Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pragnę się podzielić z…
AktualnościPielęgniarki w pandemii

Przestępczy proceder pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki przestępcami Media od kilku tygodni informują o sprawie pielęgniarek z Kalisza, które zhańbiły zawód pielęgniarki – zawód zaufania publicznego. Trzy pielęgniarki…
Komentarze
×
Aktualności

Inhalatory do nebulizacji – czym się różnią?