Usługi pielęgniarskie mobilnie? To możliwe!

3 min czytania
Aktualności


Szpital dla większości z nas nie jest zbyt dobrym skojarzeniem. Unikamy go, jednak w życiu większości z nas przychodzi moment, kiedy potrzebujemy medycznej pomocy. Jeżeli chora osoba nie wymaga hospitalizacji, możliwe jest skorzystanie z usług mobilnej pielęgniarki. Na czym polegają takie usługi i co wchodzi w ich zakres?

Jakie zalety ma korzystanie z mobilnych usług pielęgniarskich?

Zaletą, która od razu wysuwa się na pierwszy plan jest oszczędność czasu. Mobilne usługi pielęgniarskie pozwalają na zaoszczędzenie czasu, jaki musielibyśmy spędzić, stojąc w kolejce do stacjonarnej pielęgniarki. Poza tym, warto podkreślić również, że wszelkie zabiegi medyczne w domu są znacznie mniej stresujące i obciążające psychicznie niż w szpitalu. Skorzystanie z usług mobilnej pielęgniarki jest możliwe przez 7 dni w tygodniu, 24h/dobę. W każdej chwili wystarczy jedynie wykręcić numer i umówić się z pielęgniarką na dana godzinę i w danym miejscu. Pozwala to nie tylko na oszczędność czasu, ale też na wygodę. Nie ma konieczności transportowania do przychodzi osoby starszej, przewlekle chorej czy dziecka, jeżeli hospitalizacja nie jest wymagana, a potrzebny jest jedynie prosty zabieg. 

Jakie usługi wchodzą w skład mobilnych usług pielęgniarskich?

Mobilne pielęgniarki mogą służyć w niemal ten sam sposób, co podczas pracy stacjonarnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pielęgniarka w domu robiła zastrzyki, kroplówka w domu także jest możliwa, o ile pacjent nie wymaga hospitalizacji. Innymi usługami są: pobieranie krwi do badań laboratoryjnych, pielęgnacja stomii czy założenie sondy żołądkowej. Pogotowie pielęgniarskie pomoże również, gdy konieczne jest zdejmowanie szwów, cewnikowanie pęcherza moczowego czy pielęgnacja pega. Możliwe jest także podejmowanie poważnych działań, jakim jest np. respiratoroterapia w domu. Wiele osób obawia się przeprowadzenia zabiegów w domu, z dala od szpitala i pomocy lekarzy. Nie ma jednak obaw, mobilnie przeprowadzane są jedynie te zabiegi, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta, a przeprowadzający je personel jest wysoko wyspecjalizowany i w pełni profesjonalny.

W ramach usług mobilnej pielęgniarki możliwe jest także skorzystanie z usługi stawiania baniek. Niegdys nasze babcie same radziły sobie z tym świetnie, dzisiaj jednak, kiedy poziom świadomości jest znacznie wyższy, wiemy, że nieumiejętne postawienie baniek może byc groźne. Jeżeli chcemy mieć pewność, ze zabieg został przeprowadzony prawidłowo i przyniesie wyłącznie dobre skutki, mozliwe jest skorzystanie z usługi mobilnej pielęgniarki. Bańki stawia się w przypadku infekcji i stanów zapalnych i bólowych. Cały zabieg polega na wytworzeniu w bańće podciśnienia, które zasysa skórę do wnętrzea bańki. Tworzy się w ten sposób przekrwienie. Dzisiejsze bańki nie wymagają zastosowania ognia, są więc znacznie bardziej bezpieczne.

Kiedy warto skorzystać z takiej możliwości?

Usługi pielęgniarskie Gdańsk świadczone w miejscu wezwania przez wyspecjalizowane firmy są szczególnie przydatne w sytuacji osób przewlekle chorych, które leczą się bardzo długi czas. Takie osoby nie przebywają zwykle w szpitalu, chyba, że ich stan tego wymaga. Jeżeli jednak przebywają w domu, a potrzebują codziennych zastrzyków czy bardziej skomplikowanych zabiegów, mobilne pielęgniarki przeprowadzą je w zaciszu domowym, bez stresu i nerwów. Mobilne usługi pielęgniarskie mogą być stosowane także w przypadku zdjęcia szwów z rany, aby zaoszczędzić czas i uniknąć stania w kolejce.

Możliwość skorzystania z usług mobilnej pielęgniarki docenią w szczególności rodzice dzieci, które panicznie boją się szpitali. W zaciszu własnego domu możliwe jest pobranie krwi do badań laboratoryjnych, dzięki czemu oszczędzamy dziecku strachu i nerwów, kreujemy w nim pozytywne skojarzenia na przyszłość. To samo tyczy się np. wymiany opatrunku czy podłączenia kroplówki nawadniającej. Jeżeli chodzi o opatrunki, najczęściej trudno gojącymi się ranami są odleżyny u osób przewlekle chorych. Takie opatrunki muszą być wymieniane regularnie, a zajmuje się tym właśnie mobilna pielęgniarka. Dzięki jej usługom nie ma konieczności transportowani chorej osoby do szpitala czy przychodni za każdym razem, gdy konieczna jest zmiana opatrunku.

Czy kroplówka w domu jest możliwa i bezpieczna?

Kroplówka jest zabiegiem stosunkowo prostym, z którym poradzi sobie świetnie każda pielęgniarka. Polega on na podaniu odpowiedniego płynu bezpośrednio do krwioobiegu poprzez igłę lub wenflon. Taki zabieg z powodzeniem może być przeprowadzony w domu. Kroplówka w domu Gdańsk jest zabiegiem zupełnie bezpiecznym, nie ma więc obaw, że coś pójdzie nie tak. Dzięki temu, że zabieg przeprowadzony zostanie w domu, poziom stresu pacjenta będzie o wiele niższy. Kroplówki w domu polecane są szczególnie osobom, które nie mają czasu na stanie w kolejkach w punktach stacjonarnych, a także dla seniorów, dzieci, osób obłożnie chorych, sportowców i wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego nawodnienia organizmu. Koszty takiej usługi nie są wysokie i oscylują wokół 200-300 zł.

LH


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8113 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać tę najlepszą?

2 min czytania
Dobry sen jest fundamentem zdrowia i pozytywnego samopoczucia, a odpowiednio dobrana poduszka może odegrać kluczową rolę w zapewnieniu jakościowego wypoczynku. Poduszka ortopedyczna,…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Związek pielęgniarek wybrał jednak pudrowanie syfa.

2 min czytania
Pani przewodnicząca Krystyna Ptok o sytuacji związanej z projektem ustawy autorstwa związku pielęgniarek, obecnie procedowanym w sejmie… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia pielęgniarek - pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji.

1 min czytania
Pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji w sprawie złośliwego zaszeregowania do grup w siatce płac W najnowszym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze