Użytkownicy pielęgniarki.info.pl komentują słowa lekarza: Dziś pielęgniarka, która ma wyższe wykształcenie, czuje się osobą na tyle kompetentną, że czasem chciałaby poprawiać lekarza, do czego nie ma ani uprawnień, ani wiedzy".

2 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

       

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie…

Zobacz także:

Aktualności według działów – Zawód pielęgniarki a Licea Medyczne.


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW PIELEGNIARKI.INFO.PL 

Do lekarza wypowiadającego się o wiedzy i uprawnieniach pielęgniarek z wyższym wykształceniem:panie lekarzu – często was trzeba poprawiać bo popełniacie kardynalne błędy grożące zdrowiu a nawet życiu pacjenta. Mamy do tego wiedzę i prawo . To wam często brakuje wiedzy podstawowej . Coraz więcej niedouczonych lekarzy kończy studia. Aż strach się bać do niektórych iść.Pan to chyba czuje się bardzo niedowartościowany,a o pracy w zespole to pan nie ma zielonego pojęcia. Jest mi pana żal.
Jeśli ktoś powie coś co się Wam nie podoba to od razu żal, intelektualnie nie tak. Panie pielęgniarki tak szkolenie lekarzy leży. Późne praktyki 60%, zbędnej wiedzy na studiach po to żeby zachować ogrom materiału dla prof na uczelniach. Brakuje mistrzów starsi lekarze nas nie uczą, mają nas w najgłębszym poważaniu . Są mądre pielęgniarki, jednak jest potężna grupa pampersiaków a chamstwa i złośliwości nie brakuje w waszej grupie zawodowej.
Niedowartosciowane koleżanki, które zrobiły papier roszczą sobie prawa do wszelkich korekt i poprawek (myśląc, że to wielka rzecz) i aspirują do roli doradcy lekarza. Lecz lekarze mają je w głębokim poważaniu bo prawda jest taka, że nawet z tytułem profesora będzie to tylko pielęgniarka oszalała na punkcie pieczątek, kościółka i pielęgnowania pacjentów. Pomimo wszelkich kursów zawsze będzie na bakier z modą, nowoczesnością i zmieniającym się dookoła światem. Ta archaiczna, wiejska mentalność na zawsze postawi ją w roli podwładnej robotnicy.
Na temat poprawiania lekarzy przez pielęgniarki księgę by napisał – dla nauki tychże. Panie Mielcarek podejmuje Pan ważne tematy ale serdeczna prośba moja i moich koleżanek. Skupmy się teraz na tym co najważniejsze, walczmy o normy zatrudnienia, wywołujmy do odpowiedzi min.Radziwiłła i Szczurek- Żelazko wiceministrową do spraw pielęgniarstwa (dlaczego tej pani nadal nie ma w mediach, nie znana środowisku, społeczeństwu ! To wczoraj powinna się tłumaczyć w Faktach dlaczego tak bardzo brakuje pielęgniarek w Polsce – długo o tym mówiono wczoraj – oby nie ten jedyny raz. To powinien być obecnie stały temat do dużych zmian, rozpoczęcia stosownych protestów! Tak pracować dłużej się nie da, dość oszukiwania pacjentów przemęczonymi, nie widzącymi na oczy po 2-3 dyżurach pielęgniarkami ! Gdzie prokurator ? Nie można się na to zgodzić. Nie szukajmy tematów zastępczych zostawmy je na póżniej a teraz mądra i wytrwała walka przed nami !
Pielęgniarka, to zawsze będzie tylko pielegniarka, nawet gdyby miała doktorat. Zawsze będzie niedouczona. Będzie miała zawezane kompetencje, będzie zmuszana do bzdurnych kursow. Byle lekarzyna po studiach może wszystko i zawsze będzie kimś. 
Niedouczeni lekarze stanowia zagrozenie dla zycia chorego wiem o tym gdyby pielegniarki nie interweniowaly i pokazywaly bzdurne zlecenja to zgonow bylo by wiecej bo jak to yen pacjenta chorobe nowotworowa to po co mu pomagac i tak bedzie ze to powiklanie pp zabiegu i po co wzywac kardiologa i tak nic z tego osoboscie to widze dak wiec lekarzu wspulpraca z pielegniarkami to pod. A nie zadzieranie nosa ifzie inna era pielegniarstwa a lekarze nie moga sie z tym pogodzic

Zachowano oryginalną pisownię
Wybrał:
Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Zmiana wynagrodzeń pielęgniarek.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych a wysokość wynagrodzenia zasadniczego Ogromnym zaskoczeniem dla użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest zadziwiająca zgodność protestujących…
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
Komentarze