W co gra i z kim prezes naczelnej izby pip?

2 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
W co gra i z kim prezes naczelnej izby pip?

 

 

                                               *kliknij po więcej informacji

 

 

1 września 2015 roku – Minister zdrowia: dziękujemy władzom izby pip za zajęcie stanowiska w sprawie podwyżek dla pielęgniarek, które "przyjmujemy jako wyraz akceptacji dla działań podejmowanych przez resort zdrowia".

 


 

 

 

Apel nr 1
Prezydium Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych

w Słupsku z dnia 8 września 2015 r.

w sprawie zajęcia przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych stanowiska w sprawie działań Prezesa NRPiP naruszających Porozumienie między Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych a Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych oraz wykraczaniem przez Prezesa poza delegację udzieloną przez NRPiP w zakresie porozumień z Ministerstwem Zdrowia Prezydium Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Słupsku z ogromnym zaniepokojeniem obserwuje działania podejmowane przez Prezesa NRPiP Grażynę Rogalę – Pawelczyk. Stoją one w sprzeczności z wolą Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wyrażoną w Porozumieniu z dnia 21 stycznia 2015r.

Powyższe Porozumienie ma na celu zacieśnienie współpracy ze stroną związkową oraz danie jasnego sygnału środowisku, iż dwie największe organizacje zrzeszające pielęgniarki i położne odrzucają wcześniejsze zaszłości i łączą „siły” w celu zwiększenia nacisku na stronę rządową.

Współdziałanie NRPiP oraz OZZPiP przyniosło wymierne efekt w postaci podjęcia przez Ministerstwo Zdrowia rozmów ze środowiskiem pielęgniarek i położnych. Solidarność NRPiP oraz OZZPiP były dla strony rządowej dużym zaskoczeniem i stawiało MZ w trudnej sytuacji. Mimo niesatysfakcjonujących propozycji w kwestiach płacowych jednolitość stanowisk obu organizacji dawała przewagę stronie społecznej.

Niezrozumiałym, więc było działanie Prezesa NRPiP Grażyny Rogali – Pawelczyk i przedstawienie własnych (niezaakceptowanych przez NRPiP oraz przez OZZPiP) propozycji płacowych (z załączeniu Notatka ze spotkania Kierownictwa MZ, NFZ z przedstawicielami Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w dniu 18 sierpnia 2015 r.).

W jakim świetle stawia Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych działanie jej Prezesa? Jak jesteśmy postrzegani przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych – naszego partnera, z którym podpisaliśmy Porozumienie o wspólnym działaniu? Jak odbiera nas ogół środowiska pielęgniarek i położnych?

Na te pytania musimy odpowiedzieć sami i dać im wyraz na posiedzeniu NRPiP odbywającym się w dniach 29-30 września.

W związku z powyższym Prezydium Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Słupsku zwraca się do członków Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych o przyjęcie stanowiska i jasnego zadeklarowania, czy popierają działania Prezesa czy też je negują i uważają za samowolne i szkodliwe dla środowiska oraz wizerunku Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Adresaci:
• członkowie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

 

Do wiadomości:

• Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej
• Przewodnicząca Naczelnego Sądu Pielęgniarek i Położnych
• Przewodnicząca Naczelnej Komisji Rewizyjnej

Załącznik:

Notatka ze spotkania Kierownictwa MZ, NFZ z przedstawicielami Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w dniu 18 sierpnia 2015 r.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8294 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca podaje stawkę godzinową.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Grupa, która oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych Domach opieki dla seniorów i Klinikach rehabilitacyjnych, specjalizujących się w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania pielęgniarek - jak prawidłowo uzasadnić pozew.

1 min czytania
Wzór uzasadnienia pozwu pielęgniarki o odszkodowanie W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, które zostało wydane 11 lipca 2024 r. publikujemy…
Komentarze