W kwietniu br. w Katowicach, Warszawie i Poznaniu odbędą się I Międzynarodowe Medyczne Dni Kariery. Na targach swoje oferty zaprezentują agencje rekrutacyjne oraz bezpośredni pracodawcy m.in. z: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Hiszpanii, Szwecji…

2 min czytania
Aktualności

Niestety – obecnych będzie tylko trzech pracodawców z ofertami pracy dla personelu medycznego w Polsce.
Jest to pierwsza tego typu impreza w kraju, wzorowana na podobnych targach pracy dla lekarzy, organizowanych od wielu już lat w Wielkiej Brytanii przez British Medical Journal. Jest to ważne i oczekiwane przez środowisko medyczne wydarzenie.

Targi skierowane są do lekarzy, stomatologów, farmaceutów, pielęgniarek, fizjoterapeutów, techników, opiekunów i innych osób związanych zawodowo ze służbą zdrowia.

Zamiarem organizatorów jest, aby było to wydarzenie prezentujące w sposób kompleksowy wszystkie możliwe ścieżki rozwoju zawodowego lekarzy i innych osób z branży medycznej. Bogaty program bezpłatnych wykładów, seminariów i warsztatów pozwoli uczestnikom na zapoznanie się z aktualnymi możliwościami rozwoju kariery zawodowej w kraju i za granicą. Omówione zostaną procedury rejestracyjne oraz możliwości zatrudnienia m.in. w innych krajach. Ponadto poruszane będą takie zagadnienia, jak: poprawne redagowanie medycznego CV, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej czy nauka medycznego języka angielskiego.

Targi odbędą się w następujących miejscowościach i terminach:

Katowice, 14-15 kwietnia
Międzynarodowe Targi Katowickie (pawilon 11), ul. Bytkowska 1b

Warszawa, 21-22 kwietnia
Instytut Biocybernetyki PAN, ul. Ks. Trojdena 4

Poznań, 28-29 kwietnia
Międzynarodowe Targi Poznańskie (pawilon 14b), ul. Głogowska 14

Godziny otwarcia: 11.00-18.00 (w soboty) oraz 10.00-17.00 (w niedziele).

Wstęp na targi, jak również na wszystkie towarzyszące imprezie wykłady, prezentacje i seminaria, jest dla zarejestrowanych uczestników bezpłatny.

Od 2004 r., czyli od momentu akcesji Polski do UE, lekarze i pracownicy ochrony zdrowia uzyskali dostęp do nowych, atrakcyjnych możliwości zatrudnienia na bardzo chłonnym rynku europejskim. Sytuacja ta już w niekorzystny sposób odbija się na krajowym rynku pracy. Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia ankieta ujawniła w polskich szpitalach przeszło 3200 wakatów lekarskich. Zjawisko to, wskutek przedłużających się problemów służby zdrowia i nie spełniających oczekiwań pracowników wynagrodzeń, nasila się. Zjawisku migracji i/lub emigracji lekarzy nie sprzyja również ostracyzm związany z, niewątpliwie nagannym, zjawiskiem korupcji, przenoszonym niesłusznie na całe środowisko medyczne.

Po raz pierwszy w historii jesteśmy świadkami tworzenia konkurencyjnego rynku pracy przede wszystkim dla lekarzy. Jest to bodajże ostatnia grupa wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy do tej pory nie mieli możliwości aktywnego w nim uczestniczenia.

***

Organizatorem Medycznych Dni Kariery jest portal http://www.karieramedyczna.pl/ – największe źródło ogłoszeń z ofertami pracy dla branży medycznej i farmaceutycznej. Jego użytkownicy to profesjonaliści medyczni, otwarci na nowe wyzwania i poszukujący możliwości rozwojowego w kraju i za granicą. Ogłaszający się pracodawcy to firmy i szpitale z całego świata, proponujący pracę na miarę oczekiwań kandydatów. Medyczne Dni Kariery pozwalają na spotkanie się jednych i drugich w tym samym miejscu.

źródło info: www.gazeta.pl

Zobacz także:

Praca za granicą


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8265 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze