W ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej zapisano, że ostatni nabór na studia pomostowe odbędzie się na rok akademicki 2010/11.

1 min czytania
Aktualności

Zastępca dyrektora Departamentu Pielęgniarek i Położnych MZ Jolanta Skolimowska:

Wracając do kształcenia na poziomie licencjata, odniosę się do pytania dotyczącego kształcenia pielęgniarek, które już są w systemie, natomiast są zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji do tytułu licencjata. Takie kształcenie odbywa się i jest uregulowane rozporządzeniem Ministra Zdrowia dotyczącym kształcenia pielęgniarek, które w przeszłości ukończyły licea medyczne lub szkoły pomaturalne. Mogą one kontynuować kształcenie na tak zwanych studiach pomostowych. Efektem tego kształcenia jest uzyskanie tytułu licencjata pielęgniarstwa lub położnictwa.
Muszę także nadmienić, że jest to kształcenie, którego organizacja była ustalana także z Komisją Europejską – jest powiązanie prawa europejskiego z prawem funkcjonującym na gruncie polskim. Dlaczego o tym mówię? Dlatego, że w ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej jest określony czas graniczny zakończenia kształcenia pomostowego. Jest to rok 2010. W tej chwili prowadzone są rozmowy z Komisją Europejską w celu zrezygnowania z tego zapisu. Uważamy, że to kształcenie powinno być prowadzone do czasu wygaśnięcia zainteresowania tą formą kształcenia, żeby wszystkie osoby, które chcą podnieść kwalifikacje, miały takie szanse.

Fragmenty protokołu posiedzenia sejmowej komisji zdrowia w dniu 13 lutego 2007 roku.

Zobacz również:

Informator Gazety Pielęgniarki i Położnej – STUDIA POMOSTOWE

Studia pomostowe

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7698 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 5 623 do 7 305 PLN. Minimum średnie wykształcenie zawodowe.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek Miejsce pracy: Warszawa Zakres obowiązków: – przygotowywanie gabinetów zabiegowych, lekarskich i diagnostycznych poprzez sprawdzanie ich stanu gotowości do świadczenia…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.

1 min czytania
Torby na zakupy, do pracy W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy kilak wzorów toreb bawełnianych. Są one dedykowane pielęgniarkom i położnym….
Aktualności

Izby pielęgniarek – czas skończyć z patologią. Rzecz o zarobkach i składkach.

1 min czytania
Pielęgniarka o zarobkach w izbach pielęgniarek i składkach ściąganych przez izby Witam Serdecznie. w środowisku pielęgniarek tematem numer jeden są obecne problemy…
Komentarze