Warszawska Okręgowa Izba "wyraża stanowczy sprzeciw po wypowiedzi Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych". Chodzi o kary finansowe dla pielęgniarek i położnych . . . 4 KOMENTARZE.

1 min czytania
Aktualności

Stanowisko Nr 3

Okręgowej Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych
z dnia 4 listopada 2009r.

 

Skierowane do: Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Okręgowa Rada Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych  wyraża stanowczy sprzeciw po wypowiedzi Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, opublikowanej w Gazecie Prawnej w artykule dot. nowelizacji ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych o karach finansowych wpisanych w projekt ustawy. Zdziwienie nasze budzi pełna akceptacja Pani Prezes kar finansowych nałożonych na pielęgniarkę, położną podlegającą odpowiedzialności zawodowej.  
W projekcie ww ustawy katalog kar, które można orzec wobec pielęgniarki i położnej w ramach odpowiedzialności zawodowej  zawiera karę pieniężną  od 1000 zł do 10000 zł.
Chcemy podkreślić, że pielęgniarka, położna podlega odpowiedzialności zawodowej, karnej i cywilnej. Jeśli popełni błąd czy przewinienie odpowiada w tych trzech zakresach. Jeżeli zostanie ukarana przez  Sąd Pielęgniarek i Położnych karą zawieszenia  czy pozbawienia prawa wykonywania zawodu, poniesie również finansową karę, gdyż utraci możliwość wykonywania zawodu a tym samym zarobkowania.

 

Przewodnicząca
Okręgowej Rady
Warszawskiej Okręgowej Izby
Pielęgniarek i Położnych

(-) Ewa Przesławska

 

Zobacz również:

3 listopada 2009 roku – Kary pieniężne dla pielęgniarek i położnych. Pani Buczkowska: 'To dla pielęgniarek i położnych bardzo wysokie kwoty, ale nie sprzeciwiamy się propozycji ministerstwa’. Pani Garwacka–Czachor: 'Izba będzie podtrzymywać sprzeciw wobec tego rozwiązania’. Pani Buczkowska to prezes, a pani Garwacka–Czachor wiceprezes Naczelnej Izby PIP. Może powinny uzgodnić panie wspólne stanowisko samorządu w tej sprawie przed wypowiedziami dla mediów? 12 KOMENTARZY.

28 października 2009 roku – Katalog kar, które można orzec wobec pielęgniarki i położnej zaproponowany w projekcie nowelizacji ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych zawiera karę pieniężną (od 1 000 do 10 000 zł). MZ: 'Element sankcji majątkowej pozwala bowiem na bardziej efektywną realizację celów karania w ramach odpowiedzialności zawodowej.’ Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Zobacz wysokość kar dla lekarzy. 12 KOMENTARZY.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8301 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek organizuje całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek.

1 min czytania
Całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek i położnych… UWAGA!!! Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w dniu 27.07.2024 r.Przyjmujemy również zapisy na…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Specjalizacje pielęgniarek - czy każda specjalizacja powinna zostać uznana na każdym oddziale?

1 min czytania
Specjalizacje a wynagrodzenia Sprawa, która cytujemy za lipcowym wydaniem Gazety Pielęgniarek i Położnych dotyczy pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty w…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – siatka płac zostanie zastąpiona "nowym rozwiązaniem prawnym".

10 min czytania
Doradca ministra zdrowia zapowiada zmiany polegające na zastąpieniu siatki płac pielęgniarek i położnych „nowym rozwiązaniem prawnym”… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze