Warsztaty szycia i wiązania węzłów. Fotorelacja.

1 min czytania
Aktualności
Warsztaty szycia i wiązania węzłów. Fotorelacja.

Kolejne warsztaty doskonalenia umiejętności położniczych

Przygotowanie pacjentki do zabiegu szycia krocza, zakładanie i wiązanie poszczególnych rodzajów szwów oraz odtworzenie anatomii mięśni dna miednicy – te, i inne umiejętności zdobyli uczestnicy warsztatów technik nacięcia i szycia krocza.

W Pracowni Umiejętności Technik Prowadzenia Porodu WUMed,  studenci kierunku Położnictwo ćwiczyli zakładanie poszczególnych rodzajów szwów oraz samodzielne wykonanie szycia krocza przy użyciu rekwizytów.

Podczas zajęć wprowadzeniem do części praktycznej była niezbędna sekwencja teoretyczna, podczas której uczestnicy dowiedzieli się m.in. o specyfice budowy mięśni dna miednicy, rodzajach obrażeń krocza, zasadach szycia krocza, sposobie wiązania węzłów i technikach szycia krocza.

Dziękujemy Studentom za bardzo liczne uczestnictwo i zaangażowanie.

Kamila Syroka
zdjęcia: Artur Orych

źródło: wumed.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

651 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.

1 min czytania
Torby na zakupy, do pracy W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy kilak wzorów toreb bawełnianych. Są one dedykowane pielęgniarkom i położnym….
Aktualności

Izby pielęgniarek – czas skończyć z patologią. Rzecz o zarobkach i składkach.

1 min czytania
Pielęgniarka o zarobkach w izbach pielęgniarek i składkach ściąganych przez izby Witam Serdecznie. w środowisku pielęgniarek tematem numer jeden są obecne problemy…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Związek pielęgniarek - wyższa grupa od razu po podniesieniu kwalifikacji.

3 min czytania
Związek pielęgniarek o wynagrodzeniu w kontekście podnoszenia kwalifikacji zawodowych W projekcie ustawy autorstwa pani Krystyny Ptok skierowanej do sejmu napisano: 4. „Podmiot…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 117 PLN/godz. Zobacz jakie pielęgniarki są poszukiwane.