Warty przeczytania felieton: "Władza gasi pożar benzyną". Czyli słów kilka o pielęgniarkach na zwolnieniach.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki na zwolnieniach
Warty przeczytania felieton: "Władza gasi pożar benzyną". Czyli słów kilka o pielęgniarkach na zwolnieniach.

 


PIELĘGNIARKI NA ZWOLNIENIACH

8 lipca 2018 roku

"Z tego co pamiętam, odniosę się tylko do szpitala w Rzeszowie, pielęgniarki od roku sygnalizowały, że jest ich za mało, a pan dyrektor w ramach uzdrawiania szpitala i wyciągania go z długów systematycznie nie przedłużał rocznych czy dwuletnich umów zawieranych właśnie dlatego, że pielęgniarki to w 99,9 proc. kobiety, które rodzą dzieci i chodzą na urlopy macierzyńskie. I dzieje się to w ruchu ciągłym, jedne wracają, a drugie idą, a luka w zatrudnieniu zawsze jest. Dzięki temu ruchowi pana dyrektora zatrudnienie znacznie się zmniejszyło, o 120 pielęgniarek w ciągu roku, a zarząd województwa może podkreślać mocno, że prowadząc restrukturyzację udało się uniknąć zwolnień grupowych".

Zobacz cały felieton…


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7495 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze