Ważna informacja dla pielęgniarek bez matury!

1 min czytania
AktualnościStudia pomostowe
Ważna informacja dla pielęgniarek bez matury!

 

Informacja dla pielęgniarek i położnych, które myślą o maturze po latach

Poruszamy kwestię matury, gdyż jest to problem, który dotyka tych pielęgniarek, które są świetnymi fachowcami, ale przy całym swoim doświadczeniu i wiedzy, chciałyby uzupełnić wykształcenie formalne o maturę i studia licencjackie.

Dlatego informujemy, że jeśli powraca do Państwa myśl o zdaniu matury, to najlepiej rozważyć przygotowanie się do tego egzaminu już teraz i zdać go w 2014 roku.

Dlaczego?

Bo od 2015 roku matura będzie trudniejsza, zwłaszcza z języka polskiego, i niełatwo będzie przygotować się do niej w ciągu kilku miesięcy. Teraz to jest możliwe.

Zatem jak się zabrać za zrealizowanie celu – matura po latach?

Mając ukończoną szkołę średnią, nie trzeba już kończyć liceum dla dorosłych! Można przygotować się samodzielnie, wziąć prywatne lekcje lub skorzystać z odpowiednich  kursów. Firmy specjalizujące się w przygotowaniu do matury po latach prowadzą zajęcia stacjonarne lub internetowe. Nauczyciele uczą na nich tylko tego, co będzie potrzebne na egzaminie, więc materiału jest o wiele mniej niż w szkole.

A gdzie się zapisać na egzamin maturalny?

W Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Na jej stronach internetowych można znaleźć wszystkie informacje, które są potrzebne do załatwienia formalności; żeby było jeszcze szybciej, wystarczy zajrzeć do bezpłatnego poradnika Matura po latach – od czego zacząć? Zainteresowani znajdą w nim szczegółowe informacje dotyczące formalności, struktury egzaminu, możliwych form kursów i inne przydatne wiadomości.

 

Link do bezpłatnego poradnika …

 

Joanna Olesińska-Prus
tel.: 882 838 187


Twój Doradca Edukacyjny
www.eduyou.pl

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7908 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prezent idealny dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Gadżety dla pielęgniarek i położnych Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli masz w rodzinie pielęgniarkę lub położną i szukasz dla…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
Komentarze