Wczoraj odbyło sie kolejne spotkanie przedstawicieli "Solidarności" i pozostałych związków zawodowych, w tym OZZL z Premierem Gosiewskim. Do przedstawionych propozycji zgłoszono uwagi oraz żądania doszczegółowienie i podanie terminów realizacji.

1 min czytania
Aktualności

29.05.2007r
Wczoraj wieczorem odbyło sie kolejne spotkanie przedstawicieli 'Solidarności’ i pozostałych związków zawodowych, w tym OZZL z Premierem Gosiewskim. Do przedstawionych propozycji zgłoszono
uwagi oraz żądania doszczegółowienie i podanie terminów realizacji tych zapisów.
Przedstawiciele 'S’ w sposób szczególny domagają sie przedłużenia Ustawy z dnia 22-lipca dot.  płac oraz ustawowego zagwarantowania wzrostu wynagrodzeń w latach następnych.
Zwołany na środe(tj. 30.05.07r) Konwent Przewodniczących oceni obecną sytuacje i propozycje strony rządowej oraz podejmie decyzje dot. dalszych działań Sekretariatu Ochrony Zdrowia.

źródło informacji: http://www.solidarnosc.org.pl/soz/


Skąd postulat 'domagają sie przedłużenia Ustawy z dnia 22-lipca dot.  płac’?

Na jaki okres czasu ustawa określa wzrost środków finansowych na wynagrodzenia w ochronie zdrowia?

Ustawa obejmuje wzrost wynagrodzeń w latach 2006 –  ostatni kwartał oraz 2007 rok, czyli jest ustawą incydentalną, epizodyczną, bez żadnych systemowych rozwiązań.  Rząd powołał zespół międzyresortowy w celu opracowania aktu prawnego w randze ustawy, określającego zasady zatrudniania i wynagradzania w ochronie zdrowia. Ma zostać opracowana propozycja uregulowań w tym zakresie, które mają  obowiązywać od 2008 r. Zespół ma zaproponować rozwiązania dotyczące wynagradzania osób wykonujących zawody medyczne,  które by obowiązywały niezależnie od miejsca ich zatrudnienia.

Zobacz jakie są uzgodnienia Międzyresortowego Zespołu ds. Opracowania Zasad Zatrudniania i Wynagradzania w Ochronie Zdrowia.

W dniu 14 lutego zwiazki zawodowe podpisały porozumienie z ministerstwem zdrowia.  Ustalono, że w przypadku nie uchwalenia przez parlament nowej ustawy o zasadach zatrudniania i wynagradzania pracowników wykonujących świadczenia medyczne należy przedłużyć na rok 2008 obowiązywanie ustawy podwyżkowej z 2006 roku. Zobacz treść porozumienia.

/Fragment Informatora Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006/2007 – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia/.


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze