Wiceminister zdrowia w sejmie: "z 1 stycznia 2017 r. wynagrodzenia pielęgniarek opieki długoterminowej na pewno się poprawią".

1 min czytania
Aktualności
Wiceminister zdrowia w sejmie: "z 1 stycznia 2017 r. wynagrodzenia pielęgniarek opieki długoterminowej na pewno się poprawią".

 

 

 

 

Plenarne posiedzenie sejmu w dniu 22 grudnia 2015 roku 

 

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Krzysztof Łanda

 

"Wprowadzimy, jeżeli chodzi o pielęgniarki, w tej chwili albo już zostały opublikowane, albo za chwilę będą opublikowane, taryfy dla pielęgniarek opieki długoterminowej, w związku z tym z 1 stycznia 2017 r. ich wynagrodzenia na pewno się poprawią." 

 

Wybrał ze stenogramu sejmowego:

Mariusz Mielcarek 

 


 

 

Obwieszczenie w sprawie taryfy świadczeń z rodzaju

„Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej".

 

Po uzyskaniu pozytywnej Opinii Rady ds. Taryfikacji w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowane zostało Obwieszczenie w sprawie taryfy świadczeń z rodzaju „w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej".

Taryfy zostały ustalone w odniesieniu do świadczenia bazowego, tj. osobodnia za świadczenia pielęgniarskie w pielęgniarskiej opiece długoterminowej domowej dla pacjentów przebywających pod różnymi adresami zamieszkania, któremu przyporządkowano wartość taryfy równą 1 punkt.

Na podstawie danych pozyskanych od świadczeniodawców i ekspertów medycznych, w oparciu o przyjętą metodykę, w toku prac analitycznych, koszt świadczenia bazowego oszacowano na wartość 28,56 zł.

Prognozowany skutek finansowy wprowadzenia proponowanej taryfy świadczeń gwarantowanych w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej wskazuje na średni 23,56% wzrost względem dotychczasowych wydatków Narodowego Funduszu Zdrowia w przedmiotowym rodzaju.

Zobacz Obwieszczenie

 

Obwieszczenie opublikowano na stronie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w dniu 17 grudnia 2015 roku

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7239 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Takie pielęgniarki powinny być eliminowane.

2 min czytania
Pielęgniarki zamieszane w przestępczy proceder Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji – na terenie województw śląskiego, lubelskiego i pomorskiego – zatrzymali 14…
AktualnościNowa siatka płac

MZ – podział pielęgniarek na grupy nie jest siatką płac.

3 min czytania
Wynagrodzenie pielęgniarek określone w ustawie nie jest siatką płac W dzisiejszym niedzielnym artykule Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pragnę się podzielić z…
AktualnościPielęgniarki w pandemii

Przestępczy proceder pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki przestępcami Media od kilku tygodni informują o sprawie pielęgniarek z Kalisza, które zhańbiły zawód pielęgniarki – zawód zaufania publicznego. Trzy pielęgniarki…
Komentarze