Władze izby i związku pip nadal spotykają się na kawie w ministerstwie zdrowia. Czas leci. My nadal bez podwyżek. Czy ktoś z władz związku i izby pip jest w stanie powiedzieć: do tego dnia i tej godziny mają być konkretne propozycje podwyżek. Jeśli nie będą to od następnego dnia strajk. GENERALNY!

1 min czytania
Aktualności
Władze izby i związku pip nadal spotykają się na kawie w ministerstwie zdrowia. Czas leci. My nadal bez podwyżek. Czy ktoś z władz związku i  izby pip jest w stanie powiedzieć: do tego dnia i tej godziny mają być konkretne propozycje podwyżek. Jeśli nie będą to od następnego dnia strajk. GENERALNY!

 

 

Spotkanie kierownictwa MZ

z przedstawicielami środowiska pielęgniarek i położnych

 

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się dziś kolejne spotkanie poświęcone problemom zawodowym pielęgniarek i położnych. Wzięli w nim udział przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, prezes NFZ, prezes AOTMiT oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Spotkaniu przewodniczył wiceminister Cezary Cieślukowski.

Podczas spotkania omówiono propozycje zmian systemowych przedstawionych OZZPiP i NRPiP. Proponowane rozwiązania wzmacniają rolę pielęgniarek i położnych w ochronie zdrowia i pozwalają zrealizować postulaty tych środowisk. Obecnie Ministerstwo czeka na pisemne uwagi strony społecznej do zaproponowanych zmian i mechanizmów finansowania.

Następne spotkanie zostało zaplanowane na 7 lipca.

Powyższy komunikat zamieszczono na stronie ministerstwa zdrowia

 


 

Dalszy ciąg rozmów o warunkach pracy i płacy

w Ministerstwie Zdrowia

 

W dniu 30 czerwca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli OZZPiP z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia.  Związek reprezentowali:

– Lucyna Dargiewicz, Przewodnicząca OZZPiP

– Longina Kaczmarska, Wiceprzewodnicząca OZZPiP

– Janina Zaraś, Członek Prezydium

– Zofia Czyż, Członek Zarządu Krajowego

– radca prawny Grzegorz Wróbel, prawnik Zarządu Krajowego.

W rozmowach uczestniczyli także: Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych oraz przedstawiciele samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych (NRPiP).

Głównym tematem spotkania była analiza zapisów projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych.

Powyższy komunikat zamieszczono na stronie związku pip

Strona władz izby pip milczy …

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8173 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek na obozie harcerskim. Zobacz wynagrodzenie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Jak pisaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym oferty pracy pielęgniarki na koloniach – okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Przypinki – piękny dodatek do odzieży medycznej, torebek, czapek.

1 min czytania
Pinsy dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych w dziale gadżety pojawiły się nowe przypinki oraz pinsy. Dodatki te zdecydowanie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poprawka zgłoszona w sejmie do ustawy pani Ptok.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia zgłasza poprawkę do projektu ustawy pani Krystyny Ptok… W projekcie ustawy związku zawodowego pielęgniarek (OZZPiP) zapisano: „Podmiot leczniczy jest zobowiązany…
Komentarze