Władze izby i związku pip nadal spotykają się na kawie w ministerstwie zdrowia. Czas leci. My nadal bez podwyżek. Czy ktoś z władz związku i izby pip jest w stanie powiedzieć: do tego dnia i tej godziny mają być konkretne propozycje podwyżek. Jeśli nie będą to od następnego dnia strajk. GENERALNY!

1 min czytania
Aktualności
Władze izby i związku pip nadal spotykają się na kawie w ministerstwie zdrowia. Czas leci. My nadal bez podwyżek. Czy ktoś z władz związku i  izby pip jest w stanie powiedzieć: do tego dnia i tej godziny mają być konkretne propozycje podwyżek. Jeśli nie będą to od następnego dnia strajk. GENERALNY!

 

 

Spotkanie kierownictwa MZ

z przedstawicielami środowiska pielęgniarek i położnych

 

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się dziś kolejne spotkanie poświęcone problemom zawodowym pielęgniarek i położnych. Wzięli w nim udział przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, prezes NFZ, prezes AOTMiT oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Spotkaniu przewodniczył wiceminister Cezary Cieślukowski.

Podczas spotkania omówiono propozycje zmian systemowych przedstawionych OZZPiP i NRPiP. Proponowane rozwiązania wzmacniają rolę pielęgniarek i położnych w ochronie zdrowia i pozwalają zrealizować postulaty tych środowisk. Obecnie Ministerstwo czeka na pisemne uwagi strony społecznej do zaproponowanych zmian i mechanizmów finansowania.

Następne spotkanie zostało zaplanowane na 7 lipca.

Powyższy komunikat zamieszczono na stronie ministerstwa zdrowia

 


 

Dalszy ciąg rozmów o warunkach pracy i płacy

w Ministerstwie Zdrowia

 

W dniu 30 czerwca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli OZZPiP z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia.  Związek reprezentowali:

– Lucyna Dargiewicz, Przewodnicząca OZZPiP

– Longina Kaczmarska, Wiceprzewodnicząca OZZPiP

– Janina Zaraś, Członek Prezydium

– Zofia Czyż, Członek Zarządu Krajowego

– radca prawny Grzegorz Wróbel, prawnik Zarządu Krajowego.

W rozmowach uczestniczyli także: Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych oraz przedstawiciele samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych (NRPiP).

Głównym tematem spotkania była analiza zapisów projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych.

Powyższy komunikat zamieszczono na stronie związku pip

Strona władz izby pip milczy …

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 82 godziny miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dodatkowej dla pielęgniarek Miejsce pracy: Chełm. Zakres obowiązków: Obsługa PEG, zmiana opatrunków przy PEG-u, odsysanie, zakładanie cewnika zewnętrznego. Rodzaj umowy:…
Komentarze