Wspomnienia pielęgniarki LM – dyscyplina, wymogi i dobre przygotowanie do zawodu.

1 min czytania
Aktualności
Wspomnienia pielęgniarki LM – dyscyplina, wymogi i dobre przygotowanie do zawodu.

Wspomnienia czasów LM

Zadaliśmy pielęgniarkom pytanie z jakimi wspomnieniami kojarzy im się Liceum Medyczne. Oto kilka z zamieszczonych pod postem odpowiedzi.

  • Wiele miłych wspomnień i przerażających. Na progu szkoły stała wicedyrektor szkoły i sprawdzała czy mamy majtki do kolan. Pierwszy maja, obecność obowiązkowa. Ustawiamy się do marszu w białych fartuchach do kostek. Na czele owa pani dyrektor sprawdzająca czy są długie, wyprasowane itd. Na końcu tego zgromadzenia główna pani dyrektor rozdaje szpilki i agrafki, żeby podpisać fartuszek do kolan.
  • Dyscyplina, wymogi… zawsze w spódnicy bez makijażu, brak biżuterii, ślubowanie ratujemy zdrowie i życie wszystkim, nawet wrogowi i wiele innych. Całoroczna praktyka szpitalna na wszystkich oddziałach. Zalety pozyskanie cennej wiedzy istotnej w życiu na poziomie.
  • Na oddziale dziecięcym podczas praktyki dostałam pierwszego dnia trzy dwójki, bo bałam się dziecku zrobić zastrzyk, a teraz pracuję tylko z dziećmi bo nie było miejsca na innym oddziale i się bardzo cieszę bo kocham dzieci pozdrawiam medyk Kołobrzeg
  • Super. To przecież nasza młodość. Te czasy nie wrócą. Teraz na emeryturze to tylko wspomnienia
  • Profesjonalne przygotowanie do zawodu PIELĘGNIARKI
  • Wmawianie nam przez nauczycieli, że jesteśmy głupie i nadajemy się do Sianowa zapałki liczyć.
  • Dużo nauki robienie gazików, słanie łóżka wielokrotnie ćwiczone i robienie sobie nawzajem zastrzyków i wiele więcej
  • Ja mam przyjaciółki z LM do dziś, chociaż minęło już 55 lat od ukończenia szkoły. Było spotkanie po 50 latach i po 55.

Więcej wspomnień oraz fotografii pielęgniarek z czasów Liceum Medycznego znajdziecie na grupie na Facebooku Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 82

Bądź pierwszym, który oceni wpis

557 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka zaprowadziła pacjentkę do RTG. Sama wróciła na oddział. Chora straciła przytomność. Jak sąd ocenił postępowanie pielęgniarki?

7 min czytania
Sąd ocenił postępowanie pielęgniarki… Publikujemy wyrok sądu w sprawie, która mogła dotyczyć każdej z pielęgniarek lub położnej. Na końcu artykułu można odnieść…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 tys. złotych netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowopowstająca prywatna klinika medyczna poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Miejsce pracy : Częstochowa Wynagrodzenie: 10 000 netto /miesięcznie…
Komentarze