Wstrzymano szczepienia pielęgniarek. Chaos.

2 min czytania
AktualnościSzczepienia pielęgniarek
Wstrzymano szczepienia pielęgniarek. Chaos.

Wstrzymano szczepienia dla pielęgniarek i położnych

Na stronach internetowych szpitali pojawiły się komunikaty poniższej treści:

"Uprzejmie zawiadamiamy, że w związku z brakiem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 z Agencji Rezerw Materiałowych na pierwszą dawkę szczepienia dla grupy "0" zmuszeni jesteśmy wstrzymać realizację szczepień dla tej grupy.

Powiadomimy niezwłocznie o rozpoczęciu szczepień, gdy Agencja Rezerw Materiałowych wznowi dostawy".

Kolejny przykład to szpital w Jaśle.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle wstrzymuje szczepienia pacjentów przeciw COVID-19 od dnia 18.01.2021.

Podyktowane jest to barkiem możliwości  dostaw szczepionek. Hurtownia Farmaceutyczna  dostarczająca szczepionki w imieniu  Agencji Rezerw Materiałowych przekazała informacje w dniu 16.01.2021 o godz.  12:06, o wstrzymaniu dostaw szczepionek od dnia 18.01.2021 r. W związku z zaistniała sytuacją Szpital Specjalistyczny w Jaśle, przeprasza zapisane i potwierdzone osoby z grupy  „0”.  Umówione terminy szczepień będą przesunięte. O wznowieniu szczepień będziemy informować na bieżąco.

Poniżej cytujemy informację ze strony internetowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Zmiana terminów szczepień przeciwko COVID-19

Informujemy Państwa, że z przyczyn od nas od niezależnych, od niedzieli (17 stycznia) jesteśmy zmuszeni częściowo ograniczyć liczbę szczepień przeciwko COVID-19, prowadzoną w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Wszystkie osoby z tzw. grupy zero, które miały na najbliższy tydzień wyznaczony pierwszy termin szczepienia, serdecznie przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że możliwie najszybciej skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, aby ustalić nowy termin wizyty w punkcie szczepień Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W najbliższym tygodniu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zostaną zaszczepione jedynie osoby, które mają zaplanowane podanie drugiej dawki preparatu oraz podopieczni domów pomocy społecznej. Na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych przekładamy natomiast na inny termin szczepienia osób z tzw. grupy zero, które miały przyjąć pierwszą dawkę. Wynika to z ogłoszonego w piątek przez firmę Pfizer tymczasowego zmniejszenia o niemal połowę dostaw preparatu do Unii Europejskiej z powodu problemów produkcyjnych.

– Nie otrzymaliśmy od firmy Pfizer nowego harmonogramu dostaw, dzięki któremu moglibyśmy odpowiedzialnie zaplanować realizację Narodowego Programu Szczepień, dlatego jesteśmy zmuszeni wstrzymać transport preparatu dla pracowników placówek ochrony zdrowia – powiedział w sobotę Michał Dworczyk, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zgodnie z zapowiedziami firmy Pfizer zmniejszone dostawy mają potrać do 25 stycznia. W poniedziałek szpital ma otrzymać dodatkowe informacje na temat dostępności szczepionek, które pozwolą złożyć zamówienie na preparat i zaplanować dalsze działania.

Prosimy śledzić naszą stronę internetową, na której na bieżąco informujemy Państwa o akcji szczepień w USK.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

MZ o zmianie systematyki podziału pielęgniarek.

3 min czytania
Poseł o dysproporcjach w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek W odpowiedzi na interpelację nr 26474 Pana Posła Jana Szopińskiego „w sprawie zgłoszonych przez pielęgniarki…
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
Komentarze