Wszywki – uwolnij się od alkoholu.

2 min czytania
Aktualności

Alkohol jest dla ludzi. Jednak gdy dojdzie już do uzależnienia, problem robi się poważny. Nie jest to coś, co można zignorować. Problem uzależnienia nie zniknie tylko dlatego, że nie będziesz na niego zwracać uwagi. Z uzależnieniem trzeba walczyć i to z ogromnym nakładem sił. Nałóg alkoholowy jest bowiem niezwykle wyniszczający. Jest w stanie zniszczyć nie tylko zdrowie fizyczne osoby uzależnionej, ale też jego zdrowie psychiczne. Oddziałuje bezpośrednio na całe życie człowieka, niszczy rodziny, rozbija przyjaźnie i kładzie się cieniem nie tylko na życiu danego człowieka, ale też całego jego otoczenia. Alkoholik nie żyje bowiem w społecznej próżni, a wszyscy ludzie, którzy się z nim stykają – jego rodzice, partner, czy dzieci są naznaczeni piętnem alkoholizmu, które będzie zbierało żniwo jeszcze przez wiele długich lat. W końcu zjawisko DDA, czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików lub kwestie związane ze współuzależnieniem są doskonale znane. Dlatego z nałogiem należy walczyć.

1. Nałóg alkoholowy

2. Jak walczyć z uzależnieniem

3. Wszywki

Uzależnienie od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu jest bardzo podstępne. Bardzo długo alkoholik potrafi oszukiwać swoje otoczenie, jak i samego siebie, że przecież wcale nie jest alkoholikiem i mógłby przestać pić, gdyby tylko tego chciał. To jednak nigdy nie nadchodzi. Dlatego tak ważne jest to, by uzmysłowić sobie problem. Alkoholizm niszczy rodzinę i całe ludzkie życia. Nie tylko osoby bezpośrednio uzależnionej, ale też wszystkich w jego najbliższym otoczeniu – dlatego uzależnienie od alkoholu jednej osoby to ogromna tragedia i problem dla całej jego rodziny.

Walka z uzależnieniem

Walka z uzależnieniem nie jest łatwym ani szybkim zadaniem. W dodatku alkoholikiem pozostaje się do końca swojego życia – można być tylko niepijącym alkoholikiem. Jednak warto się starać i podejmować wszelkie możliwe kroki, by uwolnić się od widma alkoholizmu. Pomóc może wiele rzeczy – ośrodek leczenia uzależnień, psychoterapia, grupy wsparcia, znane jako grupy Anonimowych Alkoholików, czy w końcu wszywki.

Wszywki – zwalcz pokusę

Wszywka to nic innego jak sposób służący do zdyscyplinowania osoby uzależnionej od alkoholu. Sama wszywka nie zmniejsza ochoty na sięgnięcie po alkohol, nie jest też magiczną metodą, po której człowiek leczy się z uzależnienia. Nadal jednak powstrzymuje ona osobę chorą przed sięgnięciem po alkohol w strachu przed bardzo groźnymi konsekwencjami. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat wszywek, zajrzyj tutaj: https://medjol.pl/wszywki i pogłęb swoją wiedzę w tym temacie.

LH

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8263 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki zgłosiły się do biura poselskiego.

3 min czytania
Posłanka pisze do ministra zdrowia po spotkaniu z pielęgniarkami w biurze poselskim… Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie nieuznawania przy ustalaniu minimalnego…
Aktualności

Młodzi pasjonaci medycyny i nauk biologicznych - co oferuje CosinusYoung przyszłym lekarzom?

2 min czytania
Wybór liceum to ważny krok w kierunku przyszłej kariery zawodowej. Rozwój zainteresowań w szkole ponadpodstawowej z pewnością zaprocentuje w przyszłości i ułatwi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Komentarze