Wynagradzanie pielęgniarek – sąd: zmiana nazwy stanowiska pracy niczego nie zmienia.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek
Wynagradzanie pielęgniarek – sąd: zmiana nazwy stanowiska pracy niczego nie zmienia.

Zdaniem sądu

W kolejnym artykule w bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, dotyczącym skutków odarcia z godności zawodowej dziesiątków tysięcy pielęgniarek i położnych z grupy 5 i 6 cytujemy kolejny fragment wyroku sądu rejonowego z dnia 1 września 2023 roku.

Poniżej cytowany fragment uzasadnienia do wyroku w całości odzwierciedla stanowisko redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych – prezentowane od 2017 roku – w zakresie niegodziwego sposobu wynagradzania personelu pielęgniarskiego przez zarządzających podmiotami leczniczymi. Skandaliczny jest fakt, że sposób ten jest w wielu przypadkach akceptowany przez zarządy zakładowych organizacji OZZPiP. Związek pielęgniarek podpisywał bowiem na poziomie szpitali porozumienia, które otwierały drogę do wdrażania zasad wynagradzania, które odzierają z godności zawodowej pokrzywdzone pielęgniarki.

Haniebne jest także, że niektóre pielęgniarki oddziałowe przed sądami zeznają, że pielęgniarki nie wykonują takich samych czynności, a ich zróżnicowanie wynika z zaszeregowania do danej grupy w siatce płac. Stoją w kontrze do skarżących szpitale pielęgniarek, które domagają się odszkodowań za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

Czy można niżej upaść? Czy można, broniąc racji dyrekcji szpitala, zeznawać przed sądem, kłamiąc w zakresie realnych uwarunkowań organizacji pracy personelu pielęgniarskiego? Jakie konsekwencje powinny ponieść jakie pielęgniarki oddziałowe?

W dalszej części artykułu cytujmy kolejny fragment wyroku sądowego… Przeczytaj całość w grudniowym wydaniu Gazety.

Informujemy także o możliwości zamówienia prenumeraty Gazety na 2024 rok, w wersji papierowej. Jeśli chcesz otrzymywać informacje istotne dla pielęgniarek i położnych każdego miesiąca do końca roku, kliknij w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 31

Bądź pierwszym, który oceni wpis

976 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o noszeniu biżuterii na stanowisku pracy.

2 min czytania
Czy pielęgniarka obejmująca dyżur powinna ściągać biżuterię? W dzisiejszym artykule poruszymy temat noszenia biżuterii przez pielęgniarki i położne. Od zawsze jest to…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – minister zdrowia o dysproporcjach płacowych pomiędzy grupami.

2 min czytania
Minister zdrowia wyraziła pogląd na temat obecnego zróżnicowania wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek… W dniu wczorajszym w sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka - pisałam pracę magisterską na nockach. Dzięki temu koleżanki mogły spać...

2 min czytania
Przemęczyłam się i dziś dostając wypłatę wiem, że było warto, bo zaczynałam z pensją równą salowej… W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu…
Komentarze
×
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Moje Liceum Medyczne wspominam bardzo mile, chociaż nie było łatwo...