Wynagradzanie pielęgniarek – sąd: zmiana nazwy stanowiska pracy niczego nie zmienia.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek
Wynagradzanie pielęgniarek – sąd: zmiana nazwy stanowiska pracy niczego nie zmienia.

Zdaniem sądu

W kolejnym artykule w bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, dotyczącym skutków odarcia z godności zawodowej dziesiątków tysięcy pielęgniarek i położnych z grupy 5 i 6 cytujemy kolejny fragment wyroku sądu rejonowego z dnia 1 września 2023 roku.

Poniżej cytowany fragment uzasadnienia do wyroku w całości odzwierciedla stanowisko redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych – prezentowane od 2017 roku – w zakresie niegodziwego sposobu wynagradzania personelu pielęgniarskiego przez zarządzających podmiotami leczniczymi. Skandaliczny jest fakt, że sposób ten jest w wielu przypadkach akceptowany przez zarządy zakładowych organizacji OZZPiP. Związek pielęgniarek podpisywał bowiem na poziomie szpitali porozumienia, które otwierały drogę do wdrażania zasad wynagradzania, które odzierają z godności zawodowej pokrzywdzone pielęgniarki.

Haniebne jest także, że niektóre pielęgniarki oddziałowe przed sądami zeznają, że pielęgniarki nie wykonują takich samych czynności, a ich zróżnicowanie wynika z zaszeregowania do danej grupy w siatce płac. Stoją w kontrze do skarżących szpitale pielęgniarek, które domagają się odszkodowań za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

Czy można niżej upaść? Czy można, broniąc racji dyrekcji szpitala, zeznawać przed sądem, kłamiąc w zakresie realnych uwarunkowań organizacji pracy personelu pielęgniarskiego? Jakie konsekwencje powinny ponieść jakie pielęgniarki oddziałowe?

W dalszej części artykułu cytujmy kolejny fragment wyroku sądowego… Przeczytaj całość w grudniowym wydaniu Gazety.

Informujemy także o możliwości zamówienia prenumeraty Gazety na 2024 rok, w wersji papierowej. Jeśli chcesz otrzymywać informacje istotne dla pielęgniarek i położnych każdego miesiąca do końca roku, kliknij w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 31

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1100 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca podaje stawkę godzinową.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Grupa, która oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych Domach opieki dla seniorów i Klinikach rehabilitacyjnych, specjalizujących się w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania pielęgniarek - jak prawidłowo uzasadnić pozew.

1 min czytania
Wzór uzasadnienia pozwu pielęgniarki o odszkodowanie W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, które zostało wydane 11 lipca 2024 r. publikujemy…
Komentarze
×
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Moje Liceum Medyczne wspominam bardzo mile, chociaż nie było łatwo...