Wynagrodzenia pielęgniarek – informator Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-lineWynagrodzenia pielęgniarek
Wynagrodzenia pielęgniarek – informator Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Majowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zostało dzisiaj wydane. W związku z przedstawieniem przez ministerstwo zdrowia projektu nowelizacji siatki płac w podmiotach leczniczych, dużą częścią tematów bieżącego numeru jest kwestia wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Między innymi, analizujemy, w jaki sposób minister zdrowia oraz związek wycenił tytuł specjalisty, który został uzyskany przez pielęgniarkę lub położną.

Tematy majowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy pozostałe tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki same dzielą się na lepsze i gorsze

W pierwszych zdaniach pisze Pani: “Przestańcie się pastwić nad wykształconym personelem pielęgniarskim”. Wobec powyższego należy ze smutkiem stwierdzić, że dla Pani pielęgniarka absolwentka LM jest niewykształconym personelem pielęgniarskim. Dlaczego dzieli Pani pielęgniarki na lepsze i gorsze?

Minister żongluje tabelą zaszeregowania

Trzeba mieć głębokie pokłady radosnej twórczości urzędniczej aby z opisanej sytuacji wnioskować, że do grupy, która dotychczas obejmuje pracowników wykonujących zawód medyczny, wymagający wyższego wykształcenia na poziomie studiów I stopnia przypisano pielęgniarki ze średnim wynagrodzeniem.

Głos izby i związku w senackiej komisji

Pandemia, starzenie się społeczeństwa i kadr medycznych oraz wojna na Ukrainie sprawiają, że największym wyzwaniem dla naszego systemu ochrony zdrowia jest zapewnienie odpowiedniej liczby personelu medycznego.

Duma pielęgniarek absolwentek LM i SM

10 kwietnia 2022 r. opublikowaliśmy na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych post z zapytaniem, jak pielęgniarki wspominają dawne czasy z okresu liceum medycznego. Post, jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Pojawiło się bardzo dużo komentarzy, które prezentujemy.

Bardzo różna wartość tytułu specjalisty

Ministerstwo zdrowia przedstawiło projekt nowelizacji siatki płac w podmiotach leczniczych. Przeanalizowaliśmy, w jaki sposób minister zdrowia oraz związek wycenił tytuł specjalisty, który został uzyskany przez pielęgniarkę lub położną. Różnice w wycenie są zaskakujące.

Odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych

Wśród wielu modeli odzieży medycznej dostępnej w Sklepie Pielęgniarek i Położnych są między innymi bluzy medyczne. Cieszą się one zdecydowanie bardzo dużą popularnością. Można je z łatwością łączyć z wieloma modelami spodni medycznych, czy spódniczek, tworząc przepiękne komplety medyczne.

Czytaj więcej w bezpłatnym e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Prenumerata Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

Osoby zainteresowane otrzymaniem wersji papierowej Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, zachęcamy do zaprenumerowania Gazety w Sklepie Pielęgniarek i Położnych. Nasi czytelnicy mają do wyboru dwie opcje prenumeraty. 8-miesięczną, oraz 6-miesięczną.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 47

Bądź pierwszym, który oceni wpis

306 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki wspominają pochody majowe. Zobacz zdjęcia.

2 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek z Liceum Medycznego Jak w piosence Varius Manx “I wtedy przyszedł maj…”, a wraz z nim dla wielu pielęgniarek i…
Aktualności

"Przyszłe Położne" proszą o pomoc położne i pielęgniarki.

1 min czytania
Wpływ pandemii na pracowników ochrony zdrowia Szanowni Państwo, Studenci SKN Przyszłe Położne oraz pracownicy Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo – Ginekologicznego wraz Zakładem Badań…
AktualnościNowa siatka płac

Minister docenił pielęgniarki. Zarobią mniej niż panie w administracji.

2 min czytania
Pielęgniarki i położne w nowej siatce płac Minister zdrowia w szczególny sposób podziękował Radzie Ministrów za przyjęcie projektu ustawy o minimalnych wynagrodzeniach…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie godzinowe + dodatek funkcyjny 2 tys. PLN.