Wyniki kolejnego egzaminu specjalizacyjnego.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Wyniki kolejnego egzaminu specjalizacyjnego.

Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek

Od 2006 roku ponad 3 tys. pielęgniarek uzyskało kwalifikacje potrzebne do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres tej dziedziny pielęgniarstwa. Mowa o szkoleniu specjalizacyjnym w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej.

Celem kształcenia jest zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy i umiejętności do sprawowania samodzielnej, profesjonalnej i całościowej opieki nad dorosłym i dzieckiem z zaawansowaną postępującą chorobą niepoddającą się leczeniu przyczynowemu, oraz rodziną/opiekunami pacjenta dorosłego i dziecka.

Do tej specjalizacji może przystąpić pielęgniarka, która:

  • posiada prawo wykonywania zawodu
  • pracowała w zawodzie co najmniej przez 2 lata w okresie ostatnich 5 lat
  • została dopuszczona do specjalizacji po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego przez System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK)

Dodatkowym warunkiem przystąpienia do specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej jest posiadanie kursu specjalistycznego wywiad i badania fizykalne.

Liczba pielęgniarek posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa paliatywnego 

NFZ podaje, że w 2022 roku zatrudnionych było około 2,8 tys. pielęgniarek specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa paliatywnego. Natomiast w roku 2018 – około 1200. Średnia wieku pielęgniarek posiadających tytuł specjalisty w tej dziedzinie pielęgniarstwa wynosi 50,2 lat. Natomiast 1 tys. jest w wieku powyżej 50 lat. W wieku do 40 lat jest tylko 200 osób. 

Wyniki egzaminu specjalizacyjnego

Egzamin specjalizacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej odbył się 23 kwietnia. Przystąpiło do niego 115 pielęgniarek i 100% z nich uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Gratulujemy!

źródło: ckppip.edu.pl

Wyszukiwarka szkoleń dla pielęgniarek i położnych

Na Portalu Pielęgniarek i Położnych stworzyliśmy wyszukiwarkę kursów i szkoleń. Jest to praktyczna funkcjonalność Portalu, w której pielęgniarki i położne znajdą informacje o dodatkowym kształceniu. Zamieszczone w wyszukiwarce oferty szkoleń są zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie wykazu szkoleń, które może odbywać pielęgniarka i położna.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1101 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia pielęgniarek – pani posłanka "nie ogarnia tej kuwety".