Z okazji Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej w ministerstwie zdrowia odbyła się uroczystość. Plują na NAS a oni udają że pada deszcz…. Prezes izby pip otrzymała kwiaty od ministra Szumowskiego. Czy izba pip powinna w ogóle przyjmować zaproszenie na tą uroczystość? Czy prezes powinna odbierać kwiaty…? Tak czy Nie? Zagłosuj w sondzie!

1 min czytania
Aktualności

 

Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

i Międzynarodowego Dnia Położnej 

Wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się z przedstawicielami środowiska pielęgniarek i położnych. Okazją jest obchodzony 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

"Chciałbym,(…) żeby w Polsce za lat 10, 15 pielęgniarstwo było silne, mocne i rozwijało się w sposób ciągły, żeby ten zawód – który jest pięknym zawodem, najbliższym pacjentowi – był doceniany w sposób adekwatny i odpowiedni" – mówił podczas uroczystości minister Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia złożył życzenia zgromadzonym na spotkaniu przedstawicielkom pielęgniarek i położnych.  Podziękował jednocześnie za ich trud, cierpliwość, ciężką pracę i ciągłą gotowość służby drugiemu człowiekowi. Podczas wystąpienia podkreślił, że zdrowie jest priorytetem rządu i zapewnił, że resort   pracuje nad poprawą warunków pracy i wysokości płacy pielęgniarek i położnych. Zwrócił także uwagę na pilną potrzebę kształcenia i zatrudnienia większej liczby młodych pielęgniarek i położnych.

Tekst i zdjęcia: strona internetowa ministerstwa zdrowia

Zapraszamy do głosowanie w powyższej sprawie w sondzie na facebooku

Głosuj tutaj…


 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
Komentarze