Z prasy i informacji z negocjacji płacowych z poszczegółnych zakładów pracy, docierajacych do redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych wynika, że dyrektorzy szpitali manipulują zapisami ustawy o podwyżkach w ochronie zdrowia.

1 min czytania
Aktualności

 

W tym zakresie ustawa jest czytelna. Cytuję:

’Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

5)  wynagrodzenie – wynagrodzenie wypłacane osobom:
a)    zatrudnionym u świadczeniodawcy na podstawie umowy o pracę wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy’

Wobec powyższego pracodawcy otrzymali środki finansowe na podwyżki płac brutto.

Wyrażanie pogladów, że ustawa nie reguluje tej kwestii jest manipulacją, majacą na celu wprowadzenie w błąd pracowników ochrony zdrowia. Każdej pielęgniarce i położnej należy się podwyżka od pensji zasadniczej brutto. Pracodawcy na takie podwyżki otrzymali środki finansowe z NFZ.

Mariusz Mielcarek

Zobacz:

Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006 – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

Minister zdrowia zapowiada naprawianie błędów w ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

Przedstawiciele naszej grupy zawodowej powinni forsować wariant, polegajacy na włączeniu 30% podwyżki do uposażenia zasadniczego.

W jaki sposób wpłyną na podniesienie standardu życiowego pielęgniarek i położnych zapowiadane 30% podwyżki w ochronie zdrowia?

Pytania do ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń.

Każdy pracownik ochrony zdrowia może sprawdzić ile jego zakład pracy otrzyma środków finansowych na podwyżki wynagrodzeń.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Aktualności

Pielęgniarka zawsze będzie pielęgniarką.

1 min czytania
Pielęgniarki o swojej pracy Wiele pielęgniarek uważa, że pielęgniarstwo to powołanie i nie każdy odnajdzie się w tym zawodzie. Trzeba bardzo dużo…
Komentarze